DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 414496-0,37%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“Kanal Adıyaman” Projesi Hayata Geçiyor

“Kanal Adıyaman” Projesi Hayata Geçiyor

ABONE OL
1 Haziran 2015 09:43
“Kanal Adıyaman” Projesi Hayata Geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beşpınar Vadisi içerisinde yapımına başlanan Adıyaman’ın mega projesi olarak nitelendirilen “Kanal Adıyaman” projesi hayata geçiyor.

1500 dönüm arazi üzerine yapımına başlanan proje içerisinde yeşil alanlar, yürüyüş yolları, spor alanları, 3 adet Cendere tipi süs köprüsü, trapez kanallar, tersip bentleri, kameriyeler, oturma yerleri, yapay gölet ve nostaljik bir su değirmeni yer alıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş beraberinde AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Adayı İbrahim Halil Fırat, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan ve Basın mensuplarıyla birlikte Beşpınar projesinin uygulandığı ziyaret çayına giderek, proje kapsamında yapılan çalışmaları inceledi.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığındaki heyet ilk olarak geçtiğimiz günlerde projenin ikinci etabı olarak estetik bir mimariyle inşa edilerek hizmete sunulan Sultan Sarayı Restaurantı ve restaurant içerisinde yer alan Şark Odasını inceledi. Ardından Trapez kanalların yapıldığı alanda yürütülen çalışmaları yerinde gördü.

Beşpınar Projesinin uygulanacağı alanda yaptığı incelemelerin ardından bir açıklamaya yapan AK Parti Gurp Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın alt ve üst yapı imkânlarını iyileştirdiklerine dikkat çekerek, “ Adıyaman’a artık her türlü yatırım geliyor. Bu projeden dolayı özellikle Sayın Valimize Teşekkür ediyorum. Bu alanda muazzam bir proje uygulanıyor. 3 km uzunluğunda gerçekleşen bu proje içersinde trapez kanallar, sulama kanalları, yapay gölet ven mesire alanı bu büyük projenin içersinde yer alıyor. Adıyamanlıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilecek muazzam bir proje olan bu projeye “Kanal Adıyaman” diyorum.  Vatandaşlarımız aileleriyle burada rahat bir nefes alabileceği rahat bir mekana kavuşuyor. Anakara’nın Dikmen Vadisi neyse bu alanda öyle güzelleşecek. Bunlar hayal bile edilmezdi. Bu çorak arazileri yeşillendirerek buraya ruh verip hemşehlerimizin hizmetine sunacağız. Sayın Valimiz mesaisinin büyük bir bölümünü buraya harcıyor. Onun için proje çok seri bir şekilde ilerliyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız bu proje için 11 Milyon TL ödenek sağladı. Gençlik Spor Bakanımız ise proje içersinde yer alacak sportif alanlar için 2,5 Milyon ödenek sağladı. Bu projenin hayata geçirilmesi için tüm kurumlarımız seferber olmuş durumda. Bu Adıyaman’ın bir özlemiydi. Yine Eğriçayını güzel çaya dönüşüyoruz. Adıyaman hem doğusunda hemde batısında insanların rahat nefes alabileceği mekanlara kavuşuyor. Bunlar daha önce hayal bile edilemezdi. Ama bugün çok şükür hükümetimiz ayağı yere sağlam basan tüm projelerimize destek vermektedir. Hükümetimizi bugüne kadar hep Adıyamanlıların emrinde oldu. Bugüne kadar hükümetimiz tarafından eğitim, sağlık, tarım, adalet, ulaştırma olmak üzere her alanda Adıyaman’a 7.9 Katrilyonluk bir yatırım yapılmış. Bugün bölgesinde olmayan yatırımlar Adıyaman’da yapılıyor. Bugün Türkiye’nin üçüncü büyük köprüsü Nissibi Adıyaman’da yapıldı. Farklı hibe projeleriyle Adıyaman’ı şaha kaldırıyoruz. Adıyaman’a hizmetin en kalitelisini sunmanın gayreti içersindeyiz. Bu projenin de Adıyaman’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Estetik bir ruhla hayata geçirilecek Beşpınar Projesinin Adıyaman’a farklı bir renk katacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş ise, “Bu projenin bugüne gelmesinde en büyük katkıyı bizlere hükümetimiz, devletimiz ve Milletvekillerimiz vermiştir. Bu projenin hayata geçirilmesinde sayın Milletvekilimiz Ahmet Bey’in katkıları çok fazladır. Bu proje birkaç etaptan oluşuyor. Birinci ve ikinci etabı bitirilerek şu anda üçüncü etabına başladık. Üçüncü etapta birkaç kalem bulunuyor. Bunların birincisi trapez kanallar ve tersip bentleri bir diğeri ise spor alanlarıdır.  Hepsinin inşaatına başladık ve çok hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Burada 3 Bin metre uzunluğunda trapez kanallar yapıyoruz. 55 dönüm arazi üzerine de spor alanları inşa edeceğiz. Adıyaman büyüyor ve gelişiyor. Bu projenin kanal işlerini inşallah bu yılın sonuna doğru bitireceğiz. Alan çok büyük bir alan. Projeyi 1500 dönümlük bir arazi üzerine uyguluyoruz.  Projenin çevre düzenleme ihalesini de yaptık. Sonbahar’da da buranın yeşillendirmesi ve ağaçlandırmasını yapacağız. Projeyi etap etap vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu projenin tamamen hayata geçirilmesiyle birlikte burası insanlarımızın aileleriyle hafta sonu şehrin kavurucu sıcağından kaçış noktası olacaktır. Bütün çalışmalarımızı insanlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve vatandaşımızın huzur ve mutluluğunun temini için yürütüyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesi noktasında bizlere her türlü desteği veren Hükümetimize, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Diğer alanlarda yaptıkları çalışmalardan da bahs eden Vali Demirtaş, “Adıyaman’da gerek sağlık, gerek eğitim ve gerekse duble yollar olmak üzere her alanda güzel hizmetler yapılıyor. Göreve başladığımda Adıyaman’ın 2 Bin dersliğe ihtiyacı vardı. Bugüne kadar 1500 derslik yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk”dedi.

bespinarrr_inceleme_5 bespinarrr_inceleme_7

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP