DOLAR 17,9658 0.26%
EURO 18,2716 0.1%
ALTIN 1.018,43-0,33
BITCOIN 420545-1,75%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Karabekir:“ Sözde Ermeni Soykırımı Olsaydı Ermeni Kalmazdı Dünyada”

Karabekir:“ Sözde Ermeni Soykırımı Olsaydı Ermeni Kalmazdı Dünyada”

ABONE OL
12 Mart 2010 01:27
Karabekir:“ Sözde Ermeni Soykırımı Olsaydı Ermeni Kalmazdı Dünyada”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabekir (1)Milli mücadeleci Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir biz dizi faaliyette bulunmak üzere Adıyaman geldi.

Okul gezisinde konuşan Karabekir, Türk gençliğinin tarihini iyi bilmesi gerektiğini belirtti. Karabekir; “Türk tarihi bilinmezse tarihimizi başkaları çizer onun için Türk tarihi bilinmeli ve gençlerimize öğretilmelidir. Sözde ermeni soykırımı olsaydı ermeni kalmazdı dünyada. Şu anda Türkiye’de yaşayan Ermeniler var. Onların tek hedefi Türkiye Anadolu topraklarını almak ve sahiplenmektir.”dedi. Asıl soykırımı Amerika’nın yaptığına işaret eden Karabekir, şu ifadeleri kullandı: “Amerika ermeni soykırım tasarısını onaylayarak en büyük yanlışı yapmıştır. Amerika soykırım yapmamış gibi davranması çok acı verici bir durumdur. Onlarında soykırımlarını gördük bir Japonya’ya ve kabilelere neler yaptığını tüm dünya gördü. Ama iş Türkiye olunca hemen Türkiye soykırım yaptı iddiaları ortaya çıkıyor. Ermenilerden özür dileyecekmişiz peki Ermeniler bizden özür dilese biz kabul edecek miyiz? Karabağ sorunu çözülmeden bizim Kars kapımız açılamaz açılmamalıdır.”

Adıyaman Lisesi’nin davetlisi olarak kente genel Timsal Karabekir, babasının ve kendisinin anılarını anlattı. Öğrencilerin tarih bilgilerini yoklayan ve birikimlerine bilgi katan Kazım Karabekir Vakfı Başkanı Timsal Karabekir daha sonra öğrencilerle birlikte Türklerin yılmayacağına işaret eden marş okudu. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Karabekir, konuşmasının ardından öğrencilere bol bol imza dağıtırken, bazı öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Program sonunda bir kız öğrenci, Karabekir için ‘Adıyaman’ türküsü seslendirdi.

Gençlerin karşısında gururlandığını dile getiren Timsal Karabekir, Atatürk’ün vatanı gençlere emanet etmesinde haklı olduğunu belirtti. Sözde Ermeni soykırımı iddialarını değerlendiren ve bu konuda ihanet kelimelinin ele alınması gerektiğine dikkat çeken Timsal Karabekir, Türklerin Ermenileri koruduğunu kaydetti.

Ermenilerin Azerbaycan ve Karabağ’dan çekilmedikleri sürece Kars sınır kapısının açılamayacağını dile getiren Karabekir, Türk gençliğine ‘geçmişimiz bilelim, geleceğimize sahip çıkalım’ mesajını verdikten sonra şöyle konuştu; “Sözde ermeni soykırımı bizi çok sıkan ve sinirlendiren bir konu. Hiç kimse bu olayda ihanet lafını ele almamış. Ermeniler, Türklerin kanatları altında yüzyıllarca yaşamışlardı. Ruslarla bir olup bize ihanet eden Ermenilerin yerini değiştirmişlerdir. O dönemde ihanet etmeyenler vatan topraklarımız üzerinde yaşamaya devam etmişti. Türkiye’de yaşayan Ermeniler var ve bu konudan oldukça rahatsızlar. Bu lafın haksız olduğun düşünüyorlar ve soykırım iddialarını duymak istemiyorlar. Ermenilere yeteri kadar sahip çıkılmadığı iddiasıyla iki kişi asılıyor. Fakat bunun asılsız olduğunu öğreniyorlar, itibarları veriliyor ama canları verilmiyor. Osmanlı Ermeni’yi korudu. Bizim aydınlık denen karanlıklarımız özür kampanyası başlatıyor. Ermeniler bizden özür dilese kabul edecek miyiz. O toplu mezarları görmediniz mi? Daha açılmayı bekleyen 189 tane toplu mezar var. Her birinin üzerinde ay yıldızlı düğmeler ve Kur’an-ı Kerim parçaları bulundu. Bizim vatanımızda bize yapılıyor bu. Ermeniler sözde soykırım yalanından vazgeçmedikçe ve Azerbaycan’dan Karabağ’dan defolmadıkça Kars kapımız açılamaz. Buna ne Amerika’nın nede başka ülkelerin gücü yetemez, yetmemelidir. Geçmişimizi bilelim geleceğimize sahip çıkalım.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP