DOLAR 17,9688 0.27%
EURO 18,2744 0.11%
ALTIN 1.017,00-0,47
BITCOIN 420066-1,94%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Karanfiller Gibi Renkli

Karanfiller Gibi Renkli

ABONE OL
10 Mart 2010 00:47
Karanfiller Gibi Renkli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

karanflleiİl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı 75. Yıl Toplum Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Karanfillerle renk kattı.

8 Mart dünya kadınlar günü kutlamaları dün de devam etti. İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı 75. Yıl Toplum Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Karanfillerle renk kattı.

5.Yıl Toplum Merkezi Müdürü Ahmet Hulusi Kara, kadınların sadece belirli bir günde değil her gün hiç unutmamamız gerektiğinin altını çizdi.

5.Yıl Toplum Merkezi Müdürü Ahmet Hulusi Kara, kadınlar için düzenlenen programda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bu önemli günü anlamlandırmak ve farkındalık yapmak, kadınlarımıza verilen değeri göstermek amacıyla kurum olarak dün Kâhta’ da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve Kâhta Kaymakamlığının işbirliğiyle panel ve konferans düzenlendi. Kâhta’daki programda bulunmamız gerektiğinden, kuruluş olarak etkinliğimizi bugüne aldık. “Kıymetli arkadaşlar bilindiği gibi 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde, tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması sonucunda polisin müdahalesiyle çoğu kadın yüzlerce insanın ölümüne neden olunmuştur. Bu acı olay unutulmamış, dünyada kadın hakları konusundaki duyarlılığın arttırılması ve geliştirilmesi amacıyla her yıl 8 Mart’ın kutlanması Birleşmiş Milletler Örgütünce kabul edilmiştir. Sizler; ülkemizin, gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarda bulunan; toplumsal ve ekonomik yaşamın, hayatımızın gelişmesindeki en önemli temel taşımızsınız. Kadın; nenemiz, annemiz, ablamız, kız kardeşimiz, teyzemiz, halamız,   hayat arkadaşımız, kızımız, gelinimiz, torunumuzdur yani her şeyimiz. Anlaşılacağı gibi hayatımız kadınlar tarafından kuşatılmıştır yani varlık sebebimiz ve her şeyimizdirler. Yaşam iki türün sevgi, saygı mutlu ve eşit beraberliğiyle anlam kazanır. Peygamberimiz “Cennet anaların ayakları altındadır” hadisiyle kadına ve annelere verdiği ve verilmesi gereken değeri çok güzel belirtmektedir. Düşünün insanların ebedi hayatta bulunmak istediği yer, Peygamberimiz tarafından analara, dolayısıyla kadınlara verilen değere endekslenmiştir” dedi.

5.Yıl Toplum Merkezi Müdürü Ahmet Hulusi Kara, kadınlara seçme ve seçilme hakkının da tanındığına dikkat çekerek; “Ayrıca birçok Ulus, Kadına birçok dünya devletinden önce seçme ve seçilme hakkı tanıyarak, kadınlara verdiği önemi ve değeri göstermiştir. Kadınlarımızın toplumsal yaşam içinde karşılaştıkları sorunlar olduğu bir gerçektir. Kadınlarımızın sosyal ve çalışma yaşamlarındaki sıkıntılarının giderilmesi yönündeki tüm çabaları destekliyor, herkesi bu konuda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çağırıyoruz.75.Yıl Toplum Merkezi Müdürlüğü olarak ilimizdeki özellikle kadının sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimini desteklemek ve yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik yıl boyunca eğitim faaliyet ve programlar, kurslar v.s uygulanmakta ve geniş katılım sağlanmaktadır. Ayrıca, etkinliğimize destek veren herkese, kadınlarımıza ve desteğini her zaman gördüğümüz basınımızın değerli çalışanlarına ve kadınlarımıza dağıtılan tüm karanfilleri ücretsiz vererek etkinliğimize destek veren Çiçekçi Dostumuza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP