DOLAR 18,1247 0%
EURO 18,0939 -0.02%
ALTIN 1.017,15-0,06
BITCOIN 3898121,63%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karayalçın, Şemdinli olaylarında Baykal’ı destekledi

Karayalçın, Şemdinli olaylarında Baykal’ı destekledi

ABONE OL
8 Mart 2006 23:00
Karayalçın, Şemdinli olaylarında Baykal’ı destekledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

karayalcin(CİHAN)8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Adıyaman gelen Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın parti binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Prof.Dr. Hakkı Akalın,Genel Sekreter yardımcıları Ümran Göçen, Bedri Demir bazı MYK ve parti meclis üyeleri ile bir konferansa konuşmacı olarak katılan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın daha sonra Adıyaman Valiliği ve Adıyamanspor’u ziyaret etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak Şemdinli olaylarını değerlendiren SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, “Bu olayın kendisi hiç kuşkusuz önemli bu olayla ilgili olarak dile getirilen iddiaların ayrıca çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyorum. Özellikle bu anlamda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın iddialarının değerlendirmesinin durumla ilgili tavır alınmasının yaşamsal bir önem taşıdığı görüşündeyim. Baykal orduya karşı bir darbe girişimi olduğunu ifade etmektedir. Biz ordunun darbesine de orduya karşı yapılacak olan darbelere de karşıyız. Biz demokratik yaşamın kesintisiz bir biçimde sürdürülmesinden yanayız. Eğer orduya karşı bir darbe yapıldığı gibi bir iddia varsa bu çok ivedi bir biçimde herkes tarafından değerlendirilmelidir.” dedi.

Karayalçın, “Tüm çevrelerin bu tartışmaya katılması gerekmektedir. Orduya karşı darbe yapılıyor iddiasının temel dayanakları nedir bu iddia nasıl soruşturulacaktır o henüz açıklanmış değil iddia sahipleri tarafından ancak bu iddianın uzantısı olarak hükümetin Kara Kuvvetleri komutanının genel kurmay başkanlığının önünün kesmeyi öngördüğü ileri sürülmektedir. Yani bu iddia nasıl somutlaştırılırsa somutlaştırılsın mutlaka tartışma yapılmalı SHP de bu iddiayla ilgili olarak ortaya konulacak görüşleri ayrıca değerlendirecektir. Eğer böyle bir gelişme varsa bunun karşısında yer alır ama böyle bir gelişme yoksa bu iddia havada bir iddia ise bunun değerlendirmesini de kamuoyu yapacaktır. Biz bu konuya sağduyu ve demokrasi inancı ile yaklaşılması gerektiği düşüncesindeyiz.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP