DOLAR 17,9565 0.06%
EURO 18,5242 -0.12%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430860-0,65%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Karayolları Adıyaman Şube Müdürlüğü Tatilde Çıktı

Karayolları Adıyaman Şube Müdürlüğü Tatilde Çıktı

ABONE OL
28 Haziran 2012 13:19
Karayolları Adıyaman Şube Müdürlüğü Tatilde Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARAYOLLAR (4)Adıyaman’da faaliyet gösteren birçok şube müdürlüğü gibi Karayolları Şube Müdürlüğü de asli görevlerini yapmayarak, sorunlarla boğuşan ilin sorunlarının artmasına sebep oluyor.

Onlarca sorunla boğuşan Adıyaman’da faaliyetlerini sürdürmek için görevlendirilen Elazığ 8. Bölge Müdürlüğüne bağlı Karayolları Adıyaman Şube Müdürlüğü yetkililer, asli görevlerini yapmayarak, ilin sorunlarına sorun katıyorlar.
Ülke genelinde birçok ilde ulaşım sorunu bitme noktasına gelmişken Adıyaman’da halen yüklenici firmalar aracılığıyla yaptırdığı birkaç kilometrelik yolların bile sağlıklı olarak hizmete açılmaması, mevcut yollarda da bakımların yapılmaması ilde tepkilere neden oluyor.
Adıyaman-Gölbaşı karayolunda bulunan orta refüjün içler acısı halini örnek gösteren vatandaşlar, orta refüjde hiçbir bakımın yapılmaması, çöplerin olduğu gibi bırakılması ve ağaç dikilmemesini eleştirerek, “Adıyaman il merkezinde bulunan Atatürk Bulvarı Adıyaman Belediyesi’nin de katkılarıyla şehrin vitrini konumuna getirildi. Kendi görevi olmasına rağmen, belediye ortaklığıyla yapılan yola yine karayollarının yerine belediye ekipleri bakıyor.
KARAYOLLAR (7)Eğriçay Köprüsüne kadar oldukça bakımlı bir şekilde ilerleyen refüje dikilen ağaçlar maalesef birkaç yüz metre ileride bulunan orta refüjde bakımsız hali ile karşımıza çıkıyor. Adıyaman Üniversitesi önünden, Safoğulları Yem Fabrikasına kadar süren 3-5 kilometrelik yol boyunca orta refüjün bakımsız hali, çöplerden biharap görüntüsü ve yeşillendirilmemiş durumu bizleri çok üzüyor. Bu işin sorumlusu neden görevini yerine getirip de bu alandaki refüje bakım yapmıyor. Görevini yapmayan bu sorumlular kimin denetiminde? İlin yöneticileri ne iş yapıyorlar? Hiç mi bu yollardan geçip-gitmiyorlar? Yazık bu ile” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Türkiye’nin birçok ilinin şehirlerarası bağlantısının yeşilliklerle büründüğünü de sözlerine ekleyen vatandaşlar, ilin mülki amiri olan Vali’yi ve siyasileri göreve davet ederek, Karayollarını 8. Bölge Müdürlüğü’nün Elazığ ve bölgeye bağlı diğer illere gösterdiği ilgiyi Adıyaman’a da göstermesi için girişimler başlatmasını istediler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP