DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4391093,08%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kılınç “Beytülmala el uzatanı affetmeyeceğim.”

Kılınç “Beytülmala el uzatanı affetmeyeceğim.”

ABONE OL
30 Kasım 2018 18:34
Kılınç “Beytülmala el uzatanı affetmeyeceğim.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyamanlılara kulak verdi ve değişime gitti. Adıyaman halkı tarafından istenmeyen adam ilan edilen Kutlu’nun yeniden aday gösterilmemesi kentte sevince yol açtı.

manşet foto altı 2

Kalabalık kitlelere hitabeden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Dr. Süleyman Kılınç, çok önemli bir cümle kurdu:

“Belediyeyi beytülmal olarak görüyorum. Beytülmalı gözüm gibi koruyacağım. Beytülmala el uzatanı affetmeyeceğim.”

 

AK Partinin Adıyaman Belediye Başkan Adayında bir kez daha kendisini gösterdi. Adıyaman’ın sevilen hekimlerinden Beyin Cerrahisi Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Süleyman Kılıç 2015 ve 2018 milletvekili seçimlerinden AK Partiden Milletvekili Aday Adaylığına müracaat etmiş, ancak her ikisinde de aday olma şansını elde edememişti. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için aday adayı olmayan Kılıç, bu defa aday edildi ve siyasetin garip bir cilvesi daha tarihteki yerini almış oldu.

AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın karşısına çıkacak adaylarını açıklamayı sürdürüyor. Adıyaman’ın da aralarında bulunduğu 40 ilin belediye başkan adayı belirlendi. AK Parti Adıyaman’da Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Süleyman Kılıç’la seçime gidiyor. Kılıç’ın adaylığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partinin Adıyaman Belediye Başkan adayı olarak Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Yard. Doç. Dr. Süleyman Kılınç’ın adını açıkladı. Aday tanıtım toplantısına AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Yakup Taş, Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin de katıldı. AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise geçirdiği bir operasyon nedeniyle aday tanıtım toplantısına katılamadı.

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi olarak görev yapan Yard. Doç. Dr. Süleyman Kılınç, 7 Haziran 2015 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde milletvekili aday adayı olmuş ancak AK Parti’nin aday listesine girememişti.

Dört dönem Adıyaman Tabip Odası Başkanlığı görevini yürüten Yard. Doç. Dr. Süleyman Kılınç, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Süleyman Kılınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Haliç Kongre Merkezindeki aday tanıtımına katıldı. Süleyman Kılınç burada Adıyaman adayı olarak tanıtıldı.

Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, herkese eşit mesafede olacaklarını belirterek “Öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, şükranlarımı ifade ediyorum. Bu AK yolda yürümeye ve büyük Türkiye’ye hizmetkar olmaya başladığımız ilk günden beri siz kıymetli dostlarımızın destek ve duaları enerjimizi ve azmimizi misliyle artırdı. Rabbim inşallah verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmeyi nasip eder. Güven, samimiyet ve destekleriniz için Yüce mevlam ebeden sizlerden razı olsun. Dualarınızı eksik etmeyin” ifadelerini kullandı.

“AZ KONUŞUP ÇOK İŞ YAPACAĞIZ”

Kılınç, önemli açıklamalarda bulunarak, 31 mart yerel seçiminde halkın teveccühü ile kazanması halinde çok konuşup az iş yapmaktan ziyade az konuşup çok iş yapacağını söyledi.

Kılınç, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tevdi ettiği belediye başkanlık adayı bizim için büyük bir onur ve şereftir. Kolay iş değil ağır bir sorumluluk üstleniyoruz. Sağ olsun hemşehrilerimizin bu manada büyük bir teveccühü var. Önemli olan bunu suiistimal etmeden bu teveccühe layık olmaktır. Takdir edersiniz ki bu tür önemli görevlerde bireysel olarak insanın yapacağı bir şey yoktur. Kolektif bir şekilde bir yönetim tarzı anlayışı çerçevesinde hep birlikte Adıyaman’ımıza layık en güzel hizmetleri gerçekleştirmek için yoğun mesai harcayacağız. Öncelikli olarak ciddi manada trafik sorunumuz var. İstihdam alanında önemli sıkıntılarımız var. Bununla birlikte ele alacağımız belki de birçok önemli sorunlar vardır. Ancak bu sorunlar çözülemeyecek sorunlar değildir. Adıyaman’a yakışır güzel hizmetleri yapmak için bu kentin güzel insanlarıyla birlikte elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Şayet yerel ekonomik dinamitlerimiz yetmezse Avrupa destekli hibe projeleri ve bakanlıkların imkanlarından yararlanmaya çalışacağız. Her şeyden önce ilimizin altyapısından üst yapısına kadar yapılması gereken her türlü sorunlarını masaya yatıracağız. İlimizin her anlamda kalkınması ve büyük bir hamle yapması için iş adamlarımızla bir araya gelerek yapılması gereken temel yapıları ile ilgi fikir alışverişinde bulunacağız. Öncelikli hedefimiz bu seçimi kazasız belasız atlatmaktır.

Gecesini gündüzüne katabilen, yorulmak nedir bilmeyen fedakâr insanların oluştuğu bir ekiple yola çıkacağız inşallah. Buna ihtiyacımız var. Güzel düşünen, art niyetli olmayan, gerektiğinde her türlü çalışmalarımızda katkı sunabilecek Adıyamanlı hemşerilerimizle de sürekli diyalog içerisinde olmaya özen göstereceğiz. Kısacası bu güzelim şehri hep birlikte ihya etmek için elimizi taşın altına kaymaya hazırız diyebilirim.

Beni gururlandıran en önemli şey, adaylıkla ilgili ismimin açıklanmasıyla birlikte Alevi, Sünni demeden her partiden beni arayarak tebrik edenler oldu. Bu durum beni ziyadesiyle memnun etti. Allah izin verip bu göreve seçildiğimde tek amacım var oda insanlar arasında ayırım yapmamak sızın veya bana oy vermiş vermemiş hiç önemli değil herkese eşit mesafede olacağım”

 

ADIYAMANLILAR BAĞRINA BASTI

AK parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halif Fırat, M. Fatih Toprak ve Yakup Taş, il Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte Adıyaman Havalimanına gelen Dr. Süleyman Kılınç’ı çok sayıda partili karşıladı.

Aday tanıtım programına katılmak için gittiği Ankara’dan Adıyaman’a dönen AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Dr. Süleyman Kılınç, havalimanında kalabalık kitleler tarafından karşılandı. İl Başkanı Mehmet Dağtekin, milletvekilleri ve parti teşkilatlarının da eşlik etiği programda, yoğun tezahüratlar eşliğinde konuşan Kılınç’a, olağanüstü ilgi ve alaka gösterildi.

Kalabalık kitlelere hitabeden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Dr. Süleyman Kılınç, çok önemli bir cümle kurdu:” Belediyeyi beytülmal olarak görüyorum. Beytülmalı gözüm gibi koruyacağım. Beytülmala el uzatanı affetmeyeceğim.”

 

 

SÜLEYMAN KILINÇ KİMDİR?

 

5 Mayıs 1965 tarihinde Adıyaman’da doğan Süleyman Kılınç, evli ve üç çocuk babası.

İlköğrenimini Adıyaman’da, orta öğrenimini Adıyaman İmam Hatip Lisesinde tamamlayan Süleyman Kılınç, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Uzun yıllar Adıyaman’da uzman tabip olarak görev yapan Kılınç, 4 dönem Adıyaman Tabip Odası Başkanlığı ve 1 dönem de Tabip Odası Onur Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Devlet ve özel hastanelerinde başhekimlik ve yöneticilik de yapan Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünde öğretim üyesidir.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP