DOLAR 17,9626 0.26%
EURO 18,2784 0.12%
ALTIN 1.018,35-0,34
BITCOIN 421149-1,62%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kimsesiz Çocuklara Anlamlı Hediye

Kimsesiz Çocuklara Anlamlı Hediye

ABONE OL
13 Mart 2010 12:01
Kimsesiz Çocuklara Anlamlı Hediye
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Riskalt..2Adıyaman Tekstil Eğitim merkezi’nde eğitim gören risk altındaki gençlerin hazırladıkları el emeği göz nuru hediyeler yuvada kalan çocuklara verildi.

Adıyaman Tekstil Eğitim Merkezi (ATEM) bünyesinde eğitim gören risk altındaki gençlerin yaptıkları nevresim takımları ve elyaf yastıklar Sevgi Çocuk Yuvası’nda kalan çocuklara hediye edildi.

Emniyet Müdürlüğü, Adıyaman Belediyesi, İş-Kur Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, halk eğitim merkezi, Sanayi ve Ticaret Odası tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Umut Yıldızı’ adlı proje yürütülüyor. Proje kapsamında yaşları 16-18 arasında değişen risk altındaki 8 gence mesleki eğitim dersi veriliyor. Bu eğitimlere katılan gençler yaptıkları 32 adet el emeği göz nuru nevresim takımı ve elyaf yastığı Sevgi Çocuk Yuvası’nda kalan çocuklara hediye etti. AK Parti kadın kolları üyeleri gençlerin yaptığı hediyeleri, yuvada kalan çocuklara hediye etti.

Gençlerin hazırladığı bu hediyelerin takdimine Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Demirkol, AK parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, AK Parti İl Başkanı Yaşar Güleş, İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin, AK partili kadınlar hazır bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, “Çağımızın en önemli gelişme kriterlerinden biri olan kadının toplumsal hayatın içinde yer alması bütün üretim süreçlerinde aktif rol oynaması temel hedefimizdir. Toplumların gelişmelerinde en önemli göstergelerinin kadınların kamusal alana iktisadi ve siyasi hayata katılım oranıdır. Kadınların tüm bu alanlarda var olabilmesi yalnızca sosyal yaşamı değil dünya barışını da olumu yönde değiştirecektir. Hayatı sadece izleyen konumda kalmayan karar alma süreçlerinde de etkin olacak birikime sahip öz güveni yüksek sosyal ve girişimci kadınlar dünyayı olumlu manada değiştirecektir. Çocuklarımız bu ülkenin geleceğidir. Çocuklanmazın en iyi şartlarda yetişmesi toplumdaki bütün sosyal sınıfların üzerlerine düşen en önemli görevleridir. Bu vesile ile Ak Parti Kadın kollan olarak 2010 yılı ilk ziyaretimizi Sevgi Çocuk yuvasına yapmayı uygun gördük. İl Emniyet Müdürlüğü, İş Kur İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen Umut Yıldızı projesi kapsamında Adıyaman Belediyesi Tekstil Eğitim Merkezinde 16–18 yaş arasında risk grubundaki çocuklara mesleki eğitim dersleri verilmiştir. Bu ziyaretimizde Adıyaman Tekstil eğitim merkezinde eğitim alan çocuklanmazın el emeğini yuvadaki çocuklarımıza hediye ederken, bu iki grup çocuklarımıza aracı olma mutluluğu içerisindeyiz. Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kamu kuruluşlarımıza AK Parti Kadın kolları olarak ilimizde gerçekleştirilecek olan tüm sosyal sorumluluk projelerinde hangi sosyal sınıfı temsil ederse etsin gönüllü olarak öncülük edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP