DOLAR 18,1967 0.13%
EURO 18,1257 0.15%
ALTIN 1.006,89-0,87
BITCOIN 361482-0,63%
Adıyaman
29°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kızılkaya “Sevgi, Saygı ve Hoşgörü İçerisinde Bir Yıl Geçirdik”

Kızılkaya “Sevgi, Saygı ve Hoşgörü İçerisinde Bir Yıl Geçirdik”

ABONE OL
12 Haziran 2017 15:18
Kızılkaya “Sevgi, Saygı ve Hoşgörü İçerisinde Bir Yıl Geçirdik”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, 2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mete Kızılkaya, 2016- 2017 ders yılının yaklaşık 152 bin öğrencinin karnesini almasıyla sona erdiğini belirterek, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde başarılı bir yıl geçirildiğini kaydetti.

Mete Kızılkaya yaptığı yılsonu açıklamasında, “Çocuklarımızın karne heyecanını aynı şekilde paylaşıyorum. Çocuklarımızın aldıkları karne bir yıllık emeklerinin karşılığıdır. Öğrencilerimiz bu karne ile emeklerinin karşılığını aldılar. Karnelerinde tamamlamaları gereken eksikleri varsa çocuklarımız onları gözden geçirerek güzel bir tatil geçirecekler. Eğitimin en önemli yapı taşlarından bir tanesi velidir. Velilerimiz de eğitim öğretim yılının bittiğini göz önüne almalı, fakat eğitimin beşikten mezara kadar olduğu hususunu önemsenmelidir. Eğitimin hayatımız boyunca da devam edeceği unutulmamalı, çocuklarımızın bu yaz dönemini sağlıklı değerlendirmeleri son derece önemsenmelidir. Üç ay tatil uzun bir tatil sürecidir. Çocuklarımız bol bol dinlenmeliler fakat kesinlikle sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerden kopmamalıdırlar. Eğitim öğretim yılının sona ermesi kesinlikle okumanın, beceri geliştirmenin ve sosyal etkinliklere katılımın arası olmamalıdır. Eğitime nitelik katan temel şeyin okuma olduğu göz önüne alınarak çocuklarımız yaz döneminde de düzenli okuma alışkanlıklarını devam ettirmelidir” dedi.

Kızılkaya açıklamasında, “2016-2017 eğitim öğretim yılı yoğun bir eğitim öğretim yılı oldu. Eğitim öğretim yılını içerisinde hem tüm okullara ve kurumlara ulaşmaya çalıştık, hem de her zaman ulaşılabilir olmaya gereken özeni gösterdik. Yaklaşık 10 bin eğitim çalışanı arkadaşlarımızla beraber eğitim kalitesinin yükselmesi ve çocuklarımızın sağlıklı bir ruh yapısı ile büyümeleri için yoğun bir gayret içerisine girdik. Eğitim ortamlarını iyileştirme atağımızı devam ettirdik. Öğretmenlerimize dönem içerisindeki yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toprağa ekilen sağlıklı tohum en çok öğretmenlerin gayreti ile filiz vermektedir. Gelecek eğitim öğretim yılının daha da verimli olacağı umudu ile tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize iyi bir tatil dönemi diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP