DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 426086-0,12%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kızılkaya”Hakikat ve adalet ölçülerinden ayrılmadım”

Kızılkaya”Hakikat ve adalet ölçülerinden ayrılmadım”

ABONE OL
8 Ağustos 2018 00:48
Kızılkaya”Hakikat ve adalet ölçülerinden ayrılmadım”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Milli Eğitim Bakanlığında Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanlığına atanmasından dolayı bir mesaj yayımladı.

il milli egitim mudu f65b20c30494b96a7ba2

Kızılkaya, atandığı ilk günden beri Adıyaman’ın eğitimde hak ettiği yere gelmesi için büyük bir çaba sarfettiklerini ve bu yolda kendisine desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

 

Kızılkaya, mesajının devamında, “Çok değerli meslektaşlarım ve çalışma arkadaşlarım, 31.10.2016 tarihinden itibaren yürüttüğüm Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanmam dolasıyla ayrılıyorum. Görev yaptığım süre içerisinde, İlimizin değerli yöneticileri, öğretmenleri ve diğer çalışanları ile hizmet etmekten ve bu ulvi ve onurlu görevi üstlenip sürdürmekten büyük mutluluk duyduğumu öncelikle belirtmek isterim. Müdürlüğüm süresince Adıyaman İlinin eğitim kalitesinin artırılması ve vatanını-milletini seven değerlerine bağlı başarılı gelecek nesiller yetiştirilmesi amacıyla, hakikat ve adalet ölçülerinden ayrılmamaya azami derecede özen göstererek, sevgi ve saygıya dayalı bir yönetim anlayışı içerisinde bugüne kadar; Adıyaman İline yaklaşık 100 okul (500 derslik) yapımı sağlanarak 2019 yılında Adıyaman İlindeki tüm okulların normal eğitime geçmesinin önü açılmıştır. Okul kayıtlarında ücret alınmasının önlenmesi ve her öğrencinin eşit şartlarda yarışmasının önünün açılması amacıyla ilkokul 1. Sınıfa ve ortaokul 5.sınıfa başlayacak öğrencilerin sınıflarının kurayla belirlenmesi sistemine geçilmiş ve sistemin sonuçlarını görmek için öğrenci velilerine, öğretmenlere ve okul yöneticilerine anket uygulanmış ve ankete katılanların %70’den fazlası kura sisteminin gelecek eğitim-öğretim yılında da devam etmesini istemiştir. Bu sistemle öğrenci velilerinin ve öğretmenlerinin gönlüne taht kurulmuştur. Bununla birlikte Erdemli ve Başarılı Birey (EDEB) Projesi dâhilinde 38 Proje (Robiyaman, Gün Sporla Aydın, Müzikal Okullar,  Göçmen Kuşlar… gibi) yapılmış ve uygulanmıştır. Bunlar dışında birçok TÜBİTAK Projesi, SODES Projesi, Bölge Kalkınma Ajansı Projesi,  Gap Projesi,  Türkiye Ulusul Ajansı (Erasmus+) Projesi gerçekleştirilmiştir. Öğrenciler sinema ile buluşuyor projesi kapsamında on dört bin (14000) öğrencimiz simama ile buluşturulmuştur.  Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında iki bin üç yüz (2300) öğrencimizin Balıkesir, Konya, Çanakkale, İstanbul, Muş İllerinde gezi yapması sağlanmıştır” dedi.

 

“Tüm bu süreçte destek ve emeğini esirgemeyerek özverili çalışan tüm eğitim camiası çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederken, başarılarının devam etmesini dilerim” diye vurgulayan Kızılkaya, konuşmasını şöyle tamamladı:

 

“Müdürlüğümüz personeline, İlçe, okul/kurum yönetici ve öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize, velilerimize, tüm eğitim gönüllüsü olan hayırsever vatandaşlarımıza ve Adıyamanlı dostlarıma, kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerine, bize destek sağlayan sivil toplum kuruluşlarına, her zaman yanımızda olan değerli basınımıza  teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında hayat boyu değerli aileleri ile sağlık ve esenlikler içerisinde güzel ve başarılı çalışmalar yapmalarını temenni ederim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP