DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 4167120,44%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi

Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi

ABONE OL
20 Mayıs 2015 11:38
Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koç Holding tarafından 2012 yılında başlatılan ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi’ kapsamında Adıyaman’daki Birçok Okulda seminer düzenlendikten sonra şimdi ise Koç Bayileri engellilere daha uygun hale getiriliyor.

Koç Holding tarafından 2012’de başlatılan ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum Projesi’ kapsamında bugüne kadar 125 bin 982 kişi ‘Engelliliğe Doğru Yaklaşım’ eğitimlerine katıldı.

 

Bu eğitimlere Adıyaman’dan katılan Koç grubuna ait mağazalar, projenin amacına uyarak, işyerlerini engellilere daha uygun hale getirilmesi için proje büyük destek veriyor.

 

Proje hakkında bilgi veren Adıyaman Koç Elçisi Nuri Çelik, 2012 yılından bu yana yürüttükleri projeye şirketler ve bayiler tarafından büyük bir duyarlılık gösterildiğini dile getirerek, “Ülke genelindeki şirketler ve bayilerin de sahiplendiği projemize, Koç Topluluğu Şirketleri’nin bayi ve mağazaların prosedürlerine de ‘Engelli Dostu Olma’ şartı eklendi. Bu kapsamda ülke genelinde bin 361 işletmenin fiziki şartları engelli dostu oldu. Ford Otosan’ın Yeniköy Fabrikası en üst standartlar ile engelli dostu inşa edilirken, yurt genelinde 19 okul engelli dostu hale dönüştürüldü. Engelli bireylerin kullanabileceği ürünlerin geliştirilmesi yönünde de çalışmalar gerçekleştirildi” dedi.

Adıyaman’da da birçok bayiinin bu proje kapsamında mağazalarında engellilere kolaylık sağlayacak fiziksel değişiklikler yaptıklarını da sözlerine ekleyen Adıyaman Koç Elçisi Nuri Çelik, Koç grubu tarafından başlatılan bu sosyal sorumluluk projesinin tek gayesinin engellilerin de bu ülkede engelsiz şekilde yaşayabilmelerine olanak sağlamak olduğunu dile getirdi.

Projeye destek Adıyaman’da destek veren Demircioğulları Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı M. Ali Kaynak ise böyle önemli sosyal sorumluluk projelerinin daha da yoğun şekilde yaygınlaştırılması gerektiğini dile getirerek, “Koç Grup tarafından başlatılan bu önemli sosyal sorumluluk projesine bizde işyerlerimizde uygulamaya başladık. Böyle önemli sosyal sorumluluk projelerinin ülke genelinde daha yoğun şekilde yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyoruz ve daha önce de birçok güzel çalışmaya öncülük eden Koç Grubunun yine öncülüğüyle sürdürülen bu projenin tüm esnaflar tarafından desteklenmesini istiyoruz. Çünkü herkes bir engelli adayıdır ve bundan dolayı içerisinde bulunduğumuz hayatı engelli kardeşlerimiz içinde yaşanabilir bir hale getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Ayrıca, Daha Öncede Koç Holding tarafından hazırlanan “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” projesi kapsamında Adıyaman’da Merkez’de bulunan Liselerde “Engelliye Doğru Yaklaşım” konulu seminerler düzenlendi.

Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi (1) Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi (2) Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi (3) Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi (4) Koç Holding’in Projesine Destek Çığ Gibi (5)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP