DOLAR 17,9442 0.16%
EURO 18,3300 0.2%
ALTIN 1.030,67-0,26
BITCOIN 410528-4,45%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Koçali Barajı’nın 2013 Yılı Yatırım Programına Alındı

Koçali Barajı’nın 2013 Yılı Yatırım Programına Alındı

ABONE OL
9 Ekim 2013 19:13
Koçali Barajı’nın 2013 Yılı Yatırım Programına Alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

veklaydnahmetAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, 177 bin dekarlık alanı cazibe ile sulayacak olan Koçali Barajı’nın yüksek planlama kararı ile 2013 yatırım programına alındığını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın genelinde baraj, sulama ve pompaj yatırımlarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, yapımı ve projesi devam eden bu büyük bütçeli yatırımların su kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılması ve vatandaşların istifadesi için çok büyük önem arz ettiğini söyledi.
Ahmet Aydın, Koçali Barajı ve Sulaması Projesi’nin Adıyaman’da 177 bin 610 dekarlık zirai arazinin cazibe ile sulanacağını kaydederek şunları söyledi: “Hemşerilerimizin dört gözle ve büyük umutlarla beklediği bir yatırım olarak hepimizi heyecanlandırmaktadır. Daha önce açıkladığımız üzere, Koçali Barajı ve Sulaması Projesi Haziran 2013 sonunda tamamlamış olup projenin Çed Raporu hazırlanarak imzalanmış bulunmaktadır. Bugün itibariyle, Koçali Barajı ve Sulaması Projesinin Yüksek Planlama Kurulu kararı ile ödenek aktarımı 2013 yılı yatırım programına alınarak, Sayın Başbakanımız ve ilgili Bakanlar tarafından imza edilmiş bulunmaktadır.
Böylece, temelini attığımız Çetintepe Barajı’ndan sonra bir hayal daha gerçekleşiyor. Planlama ve projesi bitirilen ve Adıyaman’ın yarım asırlık hasreti olan Koçali Barajı’nın da somut olarak inşaatına yakında başlanacaktır.
Adıyamanlı hemşerilerime en güzel Bayram hediyelerinden biri olacak olan bu güzel gelişme için Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hükümetimize, milletvekili arkadaşlarımıza, teşkilatımıza ve emeği geçen herkese en derin şükranlarımı sunarım.

Adıyaman’ın sulama kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması ve bu kaynakları sayesinde yapılacak olan faaliyetlerin vatandaşımıza geri dönüşünün en faydalı şekilde olması için çalışmalarımızın ciddi ve titiz bir şekilde devam edecek

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP