DOLAR 17,9664 0.27%
EURO 18,2666 0.09%
ALTIN 1.016,94-0,48
BITCOIN 420603-1,54%
Adıyaman
38°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kongre Öncesi CHP’de Kopukluk

Kongre Öncesi CHP’de Kopukluk

ABONE OL
9 Mart 2010 09:50
Kongre Öncesi CHP’de Kopukluk
0

BEĞENDİM

ABONE OL

chp (1)Hafta sonu seçimlerin yapılacağı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanlığında kongre öncesi gerginlik yaşandı.

CHP Adıyaman İl Başkanlığı Erdal Oranlı, Av.Ali Murat Bilgiç, Mahmut Yılmaz ve Sabri Doğan’ın ismi aday olarak geçerken, ilçe başkanlarının çoğunluğu birlikte ortak basın açıklaması yaparak Erdal Oranlı’yı desteklediklerini açıkladı. Adaylardan Av.Ali Murat Bilgiç ise, ilçe başkanlarının delegelerden kopuk hareket ettiklerini ve delegelerden kendisine destek mesajları geldiğini ifade etti.  

  Parti binasında ortak basın açıklaması yapan Merkez İlçe Başkanı Av. Ali Çoşkun, Besni İlçe Başkanı Mehmet Uçar, Gölbaşı İlçe Başkanı Ramazan Vuruşkan, Çelikhan İlçe Başkanı Mahmut Büyükşahin, Kahta İlçe Başkanı Ahmet Gürses, Sincik İlçe Başkanı Mustafa Sahin ve Tut İlçe Başkanı Müjdat Sarıkuş, Erdal Oranlı’yı desteklediklerini açıkladılar.

  Merkez İlçe Başkanı Av. Ali Çoşkun, ilçe başkanlarıyla konsensüs sağladıklarını ve Erdal Oranlı’yı desteklediklerini belirterek, “ Dört ay önce genel merkez tarafından görevlendirilen Erdal Oranlı’yı kongrede destekleyeceğiz. Bizim Genel merkezimizin 4 ay önce atadığı ve genel merkezimizin de desteklediği Erdal Oranlı’yı destekleme kararı aldık. Gönül kongreye tek liste halinde gidilmesini arzuluyordu fakat demokratik bir ortamda adaylarımız çıktı. Onlarında kararına saygı duyuyorum. Şuan için ismi geçen 4 kişi içerisinden adaylıktan vazgeçen olabilir yada başka adaylar çıkabilir” dedi. İlçe başkanlarının da karara uyacaklarını ifade eden Coşkun, Erdal Oranlı’nın bu görevi en iyi şekilde yapabileceğini savundu.

  İl Başkanı Erdal Oranlı ise ilçe başkanlarının aldıkları karar ile CHP’nin güçleneceğini ve destekleme konusunda zorlayıcı bir yapının olmadığını ve delegelerin görüşleri ışığında böyle bir karar alındığını ifade etti.

Delegelerin kendisine destek mesajı gönderdiğini ileri süren adaylardan Av. Ali Murat Bilgiç de, ilçe başkanlarının delegelerden kopuk ve onlardan habersiz bu kararı aldıklarını ileri sürdü.  

  Bilgiç, gazetecilere yaptığı açıklamada “ İlçe başkanları delegelerden kopuk hareket ediyor ve delegeyi manipüle ediyorlar. İsmi gecen ilçe teşkilatlarından Besni ve Gölbaşı teşkilatı beni desteklediklerine dair açıktan görüşleri var. Burada delegeyi manipüle edilerek, farklı bir hava oluşturulmak isteniyor” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP