DOLAR 16,5802 0.31%
EURO 17,5657 -0.04%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 345659-2,45%
Adıyaman
29°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Konukoğlu “Yerli Ürün Alınarak, Yerli Üretici Desteklenmeli”

Konukoğlu “Yerli Ürün Alınarak, Yerli Üretici Desteklenmeli”

ABONE OL
29 Eylül 2017 17:40
Konukoğlu “Yerli Ürün Alınarak, Yerli Üretici Desteklenmeli”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu,  Gaziantep Şirehan Otel’de düzenlenen 2’inci Perakende Teknolojileri Konferansında, katılımcıları, yerli ürün alarak, yerli üreticiyi desteklemeye çağırdı.

SANKO HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI ABDULKADİR KONUKOĞLU 2

Konukoğlu, yerli ürünlerin tercih edilmesinin, kaynakların yurt içerisinde kalmasını sağlayacağını belirterek, “Türkiye’nin firmaları tercih edilmeli. Ancak Türkiye’nin firmaları da kalite, teknoloji, tasarımı, teknolojisi ve fiyatı ile yabancı firmaların ürünlerinden geri kalmamalı” dedi.

 

Ticaretin kurallarının artık yüzde 100 müşteri odaklı hale geldiğine vurgu yapan Konukoğlu, “İşi üreticiye müşteri öğretir. Ürettiğinizi satamazsanız, ürününüzdeki hata ve eksiği görme şansınız yoktur” ifadelerine yer verdi.

 

GÖREVİ ÖLÜMLE DEVRETMEYİN

Şirketin başında olanların görevi ölümle devretmemesi gerektiğine dikkat çeken Konukoğlu, “Sizden sonra bayrağı taşıyacak olana ölmeden, iş yapamaz duruma gelmeden görevi devredin. Öldükten sonra şirkete de sizden sonra bayrağı devralana da yararınız olmaz” diye konuştu.

 

Kendisinin 2014 yılı başında, 2000 yılı öncesi deklare ettiği üzere 65 yaşında görevi kardeşi Zeki Konukoğlu’na devrettiğini anımsatan Konukoğlu, şöyle devam etti:

 

“Şirketimize ve ailemize şimdi daha farklı biçimde yararlı olduğumu görüyorum. Uzun süre aynı işi yapmanın getirdiği işletme körlüğünden dolayı göremediklerimi görüyor, yönetimi uyarıyorum. Ayrıca, zirvede değişim olunca yönetimdekiler birer kademe yükseliyor, şirkete yeni bir dinamizm geliyor.”

 

ÖNERİLER

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Konukoğlu, kriz dönemlerinde riski azaltmak için olanaklar elveriyorsa hiçbir zaman tek sektörde kalınmamasını, yapılan işe en yakın sektörde de yatırım yapılmasını istedi.

 

İşverenlerin personelle ilişkisinin “baba-evlat ilişkisi samimiyeti ve sıcaklığı” içerisinde olması gerektiğine işaret eden Konukoğlu, işverenleri çocuklarını eğitimlerini tamamladıktan sonra doğrudan işletmede görevlendirmek yerine, çalışma koşullarını tanımaları amacıyla başka işyerinde çalıştırmalarının gerekliliğinin altını çizdi.

 

Akıllı telefonların hayatı kolaylaştırdığı savunulan uygulamalarına rağmen bireyler arası iletişimin güçlenmesini sağlayan göz teması, beden dili ve benzeri insani değerlerden yoksun olduğunun altını çizen Konukoğlu, katılımcılara, “İşlevini kaybetmemiş ve beklenileni karşılayan telefon ve otomobillerinizi, sırf yeni teknoloji ile üretileni piyasaya sürüldü diye almayın” diye uyardı.

 

Konuşmaların sonunda, konferansın organizasyonunu üstlenen Dinamik Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztoprak, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP