DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385170-0,91%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kutlu’dan Baykal’a ‘Hadi Oradan’

Kutlu’dan Baykal’a ‘Hadi Oradan’

ABONE OL
4 Mayıs 2008 01:19
Kutlu’dan Baykal’a ‘Hadi Oradan’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yılmaz Çoban’ın haberi…
IMG 6256TBMM Meclis İdare Amiri ve Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a İsmet İnönü’nün sözünü yineledi ‘ Hadi Oradan’

 Ak Partinin kapatılma davasına değininen Hüsrev Kutlu, “Biz ne yaptık da kapatma davası açıldı. Biz gelmeden önce enflasyon canavarı diye bir canavar vardı.  Kükremiş aslan gibi sesi çıkıyordu. Biz geldik bu enflasyon canavarını kendiye çevirdik. Dünyadaki enerji ve gıda fiyatlarının yükseltilmesiyle geçen ay biraz miyav dedi hepimiz çok şaşırdık. Hayret, marketlerde fiyatlarda artış olmuştu.Bizden önce hiçbir zaman bir malı 2 defa aynı fiyata marketten alamıyorduk. Eczacılar 3 adam yutuyordu. Yeni fiyatları bassınlar diye. Çünkü hergün fiyatlar değişiyordu. Türk parası diye bir parayı hiç kimse cebinde taşıyamıyordu. Yarına ne olur ne olmaz diye akşam eve giderken hasılatını dolara euroya çeviriyordu. Onda sonra gidiyordu biz Türk parası diye bir paranın varlığını kabul ettirdik. Artık hepimizin cebinde Türk parası var. O okunamayan sıfırları attık. Şimdi normal bir Türk paramız var. Biz ne yaptık. Biz ümidimiz olmayan bizi Avrupa Birliğine  almaz denilen Avrupa Birliğinden girişi hak ettik. Ve mücadelelere başladık. Avrupa Birliğinin önünde sadece zamanlama engeli prosedürler kaldı.  Bunu sağladık. Biz ne yaptık. Biz bütün bunlardan da önemlisi ülkede birlik ve beraberliği sağladık. Bütün ülke bizim dedik. Herkes bizim halkımız dedik. Biz Türkiye, Türkiye’de biziz dedik. Şu insanlar bizden şu insanlar bizden değil demedik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrım yapmadık. Doğulusu batılısıyla kuzeylisi güneylisiyle Türkiye’yi bir bütün kabul ettik. Erkeği ile bayanı ile baş açığı ile başı kapalısıyla hepsi bizim vatandaşımız dedik. İşte burada siteme maruz kaldık. Biz İstiklal mücadelesini kazanırken, baş açık başı kapalı ayrımı yapmadık. Biz memleketi düşmandan temizlerken, zorlukları aşarken, kadını ile erkeği ile kapalısı başı açığıyla hep birlikte mücadele ettik. Biz başka ne yaptık Ak Parti olarak. Adıyaman’da bir miting yaptık. 30 bin Türk bayrağı dalgalandırdık. Daha sonra Diyarbakır’da bir miting yaptık. Diyarbakır tarihinde ilk defa bir meydan da 100 bin kişi ve 50 bin tane Türk bayrağı dalgalandı. Ve o mitingde Sayın Başbakan’ımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bir slogan tüm ülkeye yayıldı. ‘Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak’. Bunu şimdiye kadar hiç kimse söyletememişti. Diyarbakır gibi bir yerde diğer muhalefet partilerinin gidemediği bir yerde sadece güvenlik koridoru ile gidebildikleri ve valiliği ziyaret edip döndükleri bir ilde biz binlerce kişinin katılımıyla bir kongre yaptık.  O mitingde ‘Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak’ dedik. Ve bütün halka da bunu söylettik. Bunu yaparken irticanın odak noktası olmuşuz. Laikliğe aykırılığın odak noktası olmuşuz. Hiç de bunu fark etmemişiz. Kusura bakmasınlar.” Dedi.

“ Bu memleketin çimentosu Ak Partidir.” Diyen Kutlu” Doğusunda da çimento Ak Parti. Ak Partiyi çıkardığın zaman orda  sadece bir görüş kalır. Orda birliği beraberliği sağlayan biziz. İç Anadolu’da sağlayan da Ak Partidir. Karadeniz’de sağlayan Ak Partidir. Trakya’da da Ak Partidir. Biz üniversite yıllarında bu hilal ve yıldızlı ay bayrağımızı saygıyla selamlarken bugün cumhuriyetçi geçinenlerin çoğu buradaki hilalden rahatsız olurlardı. Kızıl bayrak değil de sarı yıldızı selamlarlardı.  Bugün onlar Cumhuriyetçi olmuş. Biz İstiklal Marşımızın on kıtasını göğsümüz kabararak okuruz. Onlar sadece bestesini dinlerler. Sözlerine gelemezler. Sözleri söylendiği zamanda rahatsız olurlar. Çünkü sadece İstiklal Marşımızın son kıtasında ve ikinci kıtasında kendilerini rahatsız eden kelimeler bulurlar. Bunlar cumhuriyet deyince ikiye ayrılırlardı. Bir kısmı Sovyet Sosyalist Cumhuriyetlerini savunurlardı. Bir kısmı da Çin Komünist Cumhuriyetini savunurlardı. Ve birbirleriyle kavga ederlerdi. Biz ordayken de Türkiye Cumhuriyetini savunduk. Bugünde Türkiye Cumhuriyetini savunuyoruz. Savunmaya da devam edeceğiz. “diye konuştu.

“Cumhuriyet Halk Partisinin adına bakmayan adı ile halk ile alakası yoktur “diyen Kutlu,” Geçenlerde CHP’nin kongresi vardı. Ankara’da bilbordlardaki afişleri gördüm. Afişlerde, Deniz Baykal’ın resmi altında ‘ Dinde bizim, devlette bizim, millet de bizim’ yazıyordu. Bu bir psikolojik vakadır. Eskiden devleti kendilerinin zannediyorlardı. Az hasarla kurtulabiliyorduk. Şimdi dini de milleti de kendilerinin zannetmeye başladılar. Bunlara verilecek tek cevap var. Kendi Genel Başkanları İsmet İnönü,  bu tarzda söyleyenlere şöyle bir cevabı var’ Hadi Oradan’  ’ Hadi Oradan’  ’ Hadi Oradan’  demişti. Bizde Baykal’a o sloganına karşı ’ Hadi Oradan’ diyoruz.   Dinde devlette hepimizindir. “ şeklinde konuştu.

AK Parti’yi kapatmaya kimsenin yüreğinin ve gücünün yetmeyeceğinin altını çizen Kutlu, partililere seslenerek, “Kalbiniz rahat olsun. İçinizde hiçbir endişe taşımayın. Bizim alnımız açık, başımız dik. Yanlış yapmadık, yaptırmadık. Yolsuzluk, hırsızlık yapmadık. Tekbir şey yaptık Türkiye’yi büyüttük, güçlendirdik. Bundan dolayı yargılanacaksak hesabımızı veririz. Ama bizim hakkımızda dava açanlar, bizim hakkımızda yanlış adım atanlar, bunun hesabını tarihe veremezler. Bizi kapatmaya da hiç kimsenin yüreği

de yetmez, gücüde yetmez” diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP