DOLAR 18,1875 -0.05%
EURO 18,2410 0.3%
ALTIN 1.008,10-0,75
BITCOIN 359404-2,55%
Adıyaman
36°

AÇIK

19:48

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Kutlu “Adıyaman Tütütünden Teröre Hisse Gitmez”

Kutlu “Adıyaman Tütütünden Teröre Hisse Gitmez”

ABONE OL
13 Şubat 2017 16:57
Kutlu “Adıyaman Tütütünden Teröre Hisse Gitmez”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, daha önce tütün konusunda düzenleme yapılacağını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Adıyamanlı tütün üreticilerinin taleplerini iletti.

hüsrev kutlu tütün 1

Çeşitli temas ve programlara katılmak üzere eşi Hamdiye Soylu hanımefendi, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile birlikte Adıyaman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya son günlerde Adıyaman kamuoyunun yakından takip ettiği tütün sorununu ileten Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Tütünün Adıyamanlı üreticiler için çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Kısa bir süre önce kaçak sigarayla ilgili açıklamalarda bulunan ve tütün konusunda düzenlemeler yapılacağını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu’ya hitaben düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Başkan Kutlu, “Sayın Bakanım, sizler 15 Temmuz’da işgal edilen kamu kurum ve kuruluşları yeniden ele geçirmeye çalışırken bizler de Adıyaman’da Alevi’siyle Sünni’siyle, Türk’üyle Kürt’üyle, sağcısıyla solcusuyla, hatta Süryani Kadim Kilisesi Metropoliti Melki beyin de bizimle beraber platforma çıkmasıyla Müslüman’ı ve Hristiyan’ıyla tam bir dayanışma örneği ortaya koyarak memleketimize sahip çıktık. Adıyaman’ın kurtuluş günü yoktur, çünkü hiçbir zaman Adıyaman’a düşman girememiştir. 15 Temmuz’da da hiçbir zayiatımız olmadı çok şükür. Bunun da sebebi, Alay Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve tüm halkımızın el ele vererek bir arada olmasıdır. Bu kadar güzel bir şehirde yaşadığımız için Allah’a şükrediyoruz. Sizin gibi çok kıymetli bir bakanımızı, değerli Jandarma Genel Komutanımızı ve Emniyet Genel Müdürümüzü de bu barış ve huzur şehrinde ağırlamaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

-ADIYAMAN’DAKİ TÜTÜNDEN TERÖRE KESİNLİKLE HİSSE GİTMEZ

Başkan Kutlu konuşmasının devamında, “Uçakta da bahsettiğim gibi Adıyaman’ımızda şu an tütünle ilgili bir sıkıntımız var. Kısa bir süre önce yaptığınız açıklamadan sonra sıkıntı yaşayan hemşerilerimizin bu konuda bazı talepleri oldu. Çünkü tütün Adıyaman için gerçekten çok önemli bir yere sahip. İlimizde 300-500 kilo tütünle, kendi ekip kendi kıydığı tütünle yıl boyu geçinen insanlarımız bulunuyor. Daha önce konuya açıklık getirerek, “benim derdim tütünle değil, terörle” demiştiniz. Ama sizde biliyorsunuz ki Adıyaman’daki tütünden teröre kesinlikle hisse gitmez. Adıyamanlılar teröre ne prim verir, ne de para… Adıyaman’da üretilen tütün sadece yoksul halkın bir geçim kaynağıdır. Bunun dışında huzurumuzu bozan hiçbir şey yoktur” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP