DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4396772,47%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Mali Müşavirler Odası Başkanı Atalay’dan Gurbetteki İşadamlarına Yatırım Çağrısı

Mali Müşavirler Odası Başkanı Atalay’dan Gurbetteki İşadamlarına Yatırım Çağrısı

ABONE OL
20 Aralık 2018 20:27
Mali Müşavirler Odası Başkanı Atalay’dan Gurbetteki İşadamlarına Yatırım Çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Mali Müşavirler Odası Başkanı Nazif Atalay, gurbetteki işadamlarına yatırım çağrısında bulundu.

mali musavirler odas 9e38203e15e6f3e93374

Atalay, yaptığı açıklamada, Adıyaman Mali Müşavirler Odasınca Adıyaman’a teşvikler kapsamnında daha önce de çalışmalar yaptıklarını anımsattı.

 

Bu çalışmalar kapsamında çalıştaylar, toplantılar yaparak dosyalar düzenlediklerini anlatan Atalay, “Bu dosyaları milletvekili büyüklerimize verdik, bunlarla birlikte Adıyaman teşvikte 6 bölgeye alındı, şu anda bizim bütün dışarıdaki Adıyamanlılar olup da dışarıda hayatlarını devam eden, ticaretle uğraşanlara çağrı yapıyoruz; Adıyaman OSB’miz buna elverişlidir. OSB başkanına başvurup, orada yatırımlarını, her türlü yatırımlarını yapabilirler, yani burada tekstilden tutun da PVC’ye kadar, Mobilya’ya kadar, Medical’e kadar hepsinde yatırım yapabilirler. Urfa’daki yatırımcı ne ödüyorsa Sosyal Güvenlik Kurumu’nda teşvikle ilgili, Adıyaman’daki de onun aynısını ödemek zorundadır veya Şanlıurfa’daki veya Malatya’daki diğer illerdeki 6. destek unsurlarından Adıyaman’da bunlardan faydalanıyor.”dedi.

 

Atalay, şöyle devam etti:

 

“Biz hepimiz sonuçta bu kentte yaşıyoruz, bu gemide hayatımızı idame ettiriyoruz ve şu anda nasıl Adıyaman’a bakın, dikkat edin, her 50 metrede bir kahvehane çay ocağı dediğimiz var. İşsizlik büyük oranda devam ediyor ama yatırımcılarımız Tekstili geliştirirse daha önce 2000’li yıllarda tekstili baz aldığımızda Adıyaman Tekstil üssü oldu. Bununla ilgili dernekler falan kuruldu. O zaman ben hatırlıyorum İzmir’deki bir arkadaşımız gelip bizle görüştü. Adıyaman bunu nasıl başardı diye, inşallah tekrardan bizde bugünlere kavuşmamız için Adıyaman OSB Başkanlığı zaten çalışmalarını yapıyor Adıyaman Mali Müşavirler odasıyla beraber çalışıyorlar. Bununla ilgili yatırımcılarımız Adıyaman OSB’ye gelirlerse dediğim gibi bütün destek unsurlarından faydalanacaktır”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP