DOLAR 17,9235 0.13%
EURO 18,3467 0.16%
ALTIN 1.032,85-0,06
BITCOIN 410552-3,74%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mekânlar, insana ve ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir

Mekânlar, insana ve ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir

ABONE OL
10 Kasım 2013 11:28
Mekânlar, insana ve ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IMG 509002Adıyaman Belediye Başkan aday adayı Dr. Mehmet Emin Taş :“İnsanımızın Sosyal ve Manevi İhtiyaçlarını Da Gözeten Bir İmar Politikası Geliştirilmelidir.”

Adıyaman Belediye Başkanlığı’nın iddialı aday adaylarından Dr. Mehmet Emin Taş, aday gösterildiği takdirde izleyeceği imar politikasına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı. 
Şehrin daha iyi imkânlara kavuşması sürecinde “İnsan”ı merkeze alacaklarını söyleyen Dr. Taş, “Mekânlar, insana ve ihtiyaçlarına göre şekillenmelidir. Artan göç ve nüfus karşısında gereken doğru çözümleri geliştirmek yerine, insanımızın sosyal ve kültürel özelliklerini hesaba katmayan, manevi ve ruhsal boyutunu önemsemeyen bir yapılaşma ile karşı karşıya kaldık. İnsanların ancak barınma ihtiyacını karşılayan apartmanlar yapmayı gelişme sandık. Böyle olunca da komşuluk, paylaşma, dayanışma gibi mahalle kültürümüzün değerli özelliklerini yitirmeye başladık” dedi.
Adıyaman’ı yaşanabilir, modern ve gelişmiş bir şehir yapmanın yanı sıra insanımızın maneviyatını da en güzel şekilde yaşayacağı bir şehrin hayalini kurduklarını vurgulayan Eski İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, şöyle devam etti:
Adıyaman’ın mahallelerine, yerleşim birimlerine bir bakın. Bizim değer dünyalarımızla, geleneksel özelliklerimizle uyuşan mahalleleri mi görüyorsunuz, yoksa betonarme bina yığınlarını mı? Buralarda yaşayan vatandaşlarımızın dostluk, komşuluk ilişkilerini, diğerkâmlık duygularını tam olarak geliştirmeleri mümkün mü?
Oysa mahalle, bir şehrin ana unsuru ve özüdür. Mekân ve hayat bu alanlarda birbiri içine geçer. Mahalle, bizi biz yapan özelliklerimizin vücut bulduğu yerdir. Evleriyle, Mabedlile, meydanıyla, çarşısıyla, okuluyla, parkıyla… bir bütündür. Gurur duyduğumuz geleneksel hasletlerimizi kaybetmemek için şehrin fiziki gelişimini çok yönlü düşünerek ele almak gerektiğini düşünüyoruz. Kültürel değerlerimizi yaşatacak ve geliştirecek bir yönetim anlayışıyla yola çıkıyoruz. İnşallah fırsat verilirse, halkımızın ihtiyaçlarını anlayan, beklentilerine göre tasarlanmış projelerle, özlemini çektiğimiz Adıyaman’ı el birliğiyle inşa edeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP