DOLAR 15,4792 0.61%
EURO 16,1193 0.67%
ALTIN 901,680,27
BITCOIN 459783-0,92%
Adıyaman
24°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Bütçesi Onaylandı

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Bütçesi Onaylandı

ABONE OL
19 Kasım 2021 13:33
Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Bütçesi Onaylandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği 2021 yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirilerek, birlik bütçesi görüşülüp köylere yönelik yapılan yatırım ve hizmetler değerlendirildi.

Valilik Konferans Salonunda Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, toplantının ana gündemine geçilerek, birliğin 2021 yılında merkez köylere yönelik yapılan yatırım ve hizmetler ele alındı. Salt çoğunluğun sağlanmasının ardından Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin gelir ve gider bütçesi görüşülerek 2022, 2023 ve 2024 yıllarını kapsayan tahmini bütçesi oylamaya sunularak oy birliğiyle kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinin ardından Köy Muhtarlarına hitap ederek 2022-2024 yıllarını kapsayan mali bütçenin kırsal kesimde yaşayan vatandaşlara hayırlı olmasını temennisinde bulunan Vali Mahmut Çuhadar, “2021 yılında Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği, İl Özel idaresi ve cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma projesi olan KÖYDES projeleri kapsamında başta alt yapı olmak üzere kırsal kesime yönelik çok önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini görüyoruz. Şu anda içme suyu şebekesi ve yolu olmayan köyümüz ve mezramız kalmamıştır. Yeni dönemde de yapacağımız çalışmalarla hizmet kalitesini artırarak köylerimizi daha da yaşanılır hale getireceğiz. Şehirde ne varsa köylerimiz de o hizmetler olacak. Bütün bu hizmetlerle amacımız, kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat yaşamasını sağlayarak, insanımızın hayat kalitesini günümüz şartlarına göre yükseltmektir. Bizim yönetim anlayışımız da “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” düşüncesi vardır. Kırsal bizim can damarımızdır. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmanın yanı sıra gelirini de artırmak için meyve fidanları dağıtıyoruz”dedi.

Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Toplantısı 2022 yılı tahmini bütçesinin kabul edilmesi ve köy muhtarlarının sorun ve taleplerinin dinlenmesi ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP