DOLAR 18,1964 -0.01%
EURO 18,2350 0.28%
ALTIN 1.009,65-0,59
BITCOIN 360306-2,19%
Adıyaman
36°

AÇIK

19:48

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Metropolit Ürek “Ülkenin Bütünlüğünü Ve Huzurunu Düşünerek Oylarını Versinler”
  • Adıyaman Haber
  • Güncel
  • Metropolit Ürek “Ülkenin Bütünlüğünü Ve Huzurunu Düşünerek Oylarını Versinler”

Metropolit Ürek “Ülkenin Bütünlüğünü Ve Huzurunu Düşünerek Oylarını Versinler”

ABONE OL
16 Şubat 2017 12:05
Metropolit Ürek “Ülkenin Bütünlüğünü Ve Huzurunu Düşünerek Oylarını Versinler”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye 16 Nisan tarihine kilitlendi ve sandıktan çıkacak sonucu bekliyor. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi maddelerinin kabul edilmesinin ardından TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan teklifi onayladı ve süreç başladı.

Süryaniler Referandum Sonrasında Neler Bekliyor 1

Türkiye’nin birçok ilinde ve Adıyaman’da bulunan Süryanilerde referandum sürecinde oy kullanacak. Adıyaman ve Çevre İller Metropoliti Melki Ürek’de referandum öncesinde mesajlar verdi.

Referandum sürecini değerlendiren Metropolit Melki Ürek “Ülkemiz bir seçim bir referandum sürecini yaşıyor. İnşallah bu sonucu hepimizin hayrına iyiliğine olacaktır. Öyle düşünüyoruz. Bütün çalışmalar belli bir yere geldikten sonra bir netice çıkmayınca bu sefer referandum ortaya çıkıyor. Vatandaşlarımızın sağduyusu, inisiyatifi ve ileri görüşü belki güzel bir sonuca bağlar. Referandum hem ülkemizin yönetimi hem ülkemizin huzuru ve vatandaşlarımızın lehine sonuçlanacağını düşünüyorum. Güzel bir şeydir. En azından bütün fikirler, düşünceler netleşecektir.” Dedi.

Bir vatandaş olarak her zaman huzur, neşe ve güvenliği ön plana alıyoruz. Bir Süryani vatandaşı olarak referandumun tabii ki hem Süryanilerin hem Hıristiyan vatandaşlarımızın hem diğer azınlık ya da ülkede bulunan bütün unsurların sevinci ve güvenliği için olmasını diliyoruz. Referandum sağlam bir kararla bir neticeye bağlanırsa hayır ise evet ise herhangi bir karar vatandaşların kararıdır. Çünkü demokratik bir seçim yapılacaktır. Bu seçimle bütün vatandaşlar ülkenin bütünlüğünü ve huzurunu düşünerek oylarını vermelerini diliyoruz. Hepimizi ilgilendiren bir konu. Herhangi bir Türk, Müslüman vatandaşı nasıl ilgilendiriyorsa bir Süryani bir Hıristiyan vatandaşı da ilgilendirir. Bunun hepimizin yararına lehine dönüşmesini diliyorum. Şekillenecek olan sistem yönetim her ne kadar azınlıkta isek de bizlerin de olumlu bir hava esmesi ve ülkede güzel şeylerin olmasını bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP