DOLAR 17,9160 0.05%
EURO 18,3374 0.08%
ALTIN 1.031,77-0,16
BITCOIN 409402-4,42%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MHP Merkez İlçe Başkanı Yıldırım: “Biz Görevimizin Başındayız”

MHP Merkez İlçe Başkanı Yıldırım: “Biz Görevimizin Başındayız”

ABONE OL
24 Ekim 2013 16:25
MHP Merkez İlçe Başkanı Yıldırım: “Biz Görevimizin Başındayız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

mhplarMHP’de kapatılma şoku sürüyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, il yönetimiyle birlikte merkez ilçe ve tüm ilçelerin kapatıldığı şeklinde iddianın gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in, Adıyaman il teşkilatlarını kapattıklarını açıklamasından sonra basında yer alan haberlerde il yönetimiyle birlikte merkez ilçe ve tüm ilçelerin kapatıldığı şeklinde yer alan haberlerin gerçek olmadığını söyledi.
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin “Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Adıyaman il teşkilatı, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. İl Başkanı Osman Aslan hakkında kesin ihraç talebi ile disiplin sevk işlemi başlatılmış olmakla birlikte tahkikatın tamamlanması ve kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir” açıklaması dışındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, “Bazı çevreler tarafından Adıyaman MHP teşkilatı tamamen kapatılmış gibi gösterilmekte olup, partimizi yıpratmaya yönelik dedikodular yaymakta” diye konuştu.
“MHP merkez ilçe teşkilatı olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz”
Merkez ilçe ve ilçe teşkilatlarının görevden alınmadığını söyleyerek, sözlerine başlayan MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım, şunları kaydetti; “22 Ekim itibariyle MHP genel merkezindeki yetkililer tarafından yapılan açıklamada Adıyaman il yönetimi görevden alınmış olup merkez ilçe ve diğer ilçe yönetimlerimiz görevine devam etmektedir. Türk siyasetinde önemli bir parti olan MHP, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da görevini sürdürmekte. Ancak bazı çevreler tarafından Adıyaman MHP teşkilatı tamamen kapatılmış gibi gösterilmekte olup, partimizi yıpratmaya yönelik dedikodular yaymakta. MHP Adıyaman teşkilatı olarak genel başkanımız Devlet Bahçeli başta olmak üzere, her şartta soğukkanlı, yapıcı, yol gösterici muhalefetin savunuculuğunu yapmaya devam ediyoruz. Bütün kışkırtmalara ve tuzaklara rağmen Türkiye sevdamızdan, milletimize, ülkemize ve ülkümüze olan sonsuz sadakatimizden zerre kadar geri adım atmadık, atmayacağız. Adıyaman’da olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde parti teşkilatlarımız büyük bir gayretle, özveriyle ve inançla çalışmaya devam etmekte. Siyasetin olağan akışında, olağan konular üzerinde konuşmayı, tartışmayı, önerilerimizi sunmayı elbette bizler de çok isterdik. Ancak siyasi ahlakımızı bozmayarak, MHP merkez ilçe teşkilatı olarak çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtmek istiyor, en yakın zamanda da yeni il yönetimin iş başında olacağını belirtmek istiyorum. Bundan sonraki süreç genel merkezimizin takdirindedir. Bize ne takdir edilirse o doğrultu da görevimizi yapacağız. Bu süreçte kongre olmaz. Yerel yönetim seçimlerinden sonra bir ihtimalle kongre olabilir. Partimiz hangi yolu izleyeceğimizi söylerlerse bizler o yolu izleriz. Partimizin vermiş olduğu kararı yorumlamak istemiyorum. Genel merkezin vermiş belirttiği lüzum üzerine sadece partimizin il başkanı Osman Aslan ve yönetimini görevden almıştır. Bu konuda yorum yapmamız şık olmaz. Bu konuda gerekçeli karar daha bize ulaşmadı. Bu karar bize intikal ettiğinde basınla paylaşacağız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP