DOLAR 17,9464 0.43%
EURO 18,5726 0.79%
ALTIN 1.033,700,39
BITCOIN 4381072,12%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Milletvekili Murtaza Yetiş; “2013 Yılı Adıyaman için yatırım yılı olacak”

Milletvekili Murtaza Yetiş; “2013 Yılı Adıyaman için yatırım yılı olacak”

ABONE OL
21 Kasım 2012 14:07
Milletvekili Murtaza Yetiş; “2013 Yılı Adıyaman için yatırım yılı olacak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

vklytsAK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Adıyaman’da devam eden yatırımlar ve ilimizi ziyaret eden Bakanlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bir çok yatırımın hızla devam ettiğini belirten Vekil, yetiş bir çoğununda 2013 yılının başında başlanacağını ve 2013 yılının Adıyaman için adeta bir yatırım yılı olacağını söyledi.
Sorunları Yerinde ve Ankara’da Takip Ediyoruz
Vekil Yetiş açıklamasında; “Adıyaman’da sorunları yerinde incelediğimiz gibi Ankara’da olduğumuz zaman da ilgili bürokrat ve yetkililerle Adıyaman’ı takip etme fırsatımız oluyor. 2012 yılının sonuna geldik. 2013 yatırımları yoğun bir şekilde planlanıyor. Bu çerçevede biz Adıyaman’ı 2013 yılı için özellikle sağlıkta, ulaşımda atılım yılı olarak değerlendiriyoruz. Bu çerçevede Binali Yıldırım ile önceden yaptığımız görüşmelerde ve Adıyaman ziyaretinde de çok ciddi bir yatırım programı oluşturuldu. 2013 yılında inşallah duble yollar noktasında hem de havaalanımızın tamamlanması noktasında Adıyaman’ı daha farklı bir çehreye bürünmüş olarak göreceğiz. Adıyaman-Bozova yolu ihaleye veriliyor. İnşallah bu yolun yapımı 2013 yılında hızlanmış olacak. Zaten başlamıştı çalışmalar amacımız yapımını hızlandırmaktır. Yine Adıyaman, Kahta ve Gölbaşı arasında yolumuzun da bütün eksikliklerini tamamlamış olacağız. 
Bölgenin En Modern Havaalanına Kavuşuyoruz
2013 yılının başlarında benim gördüğüm kadarıyla bölgenin en modern havaalanından yararlanacağız. Gayet güzel, model, modern ve çağdaşlı bir bina çalışması orada yapılıyor. Çalışmalar hızla devam ediyor, gördüğümüz kadarıyla yüklenici firma beklediğimizden daha erken zamanda havaalanını tamamlayarak teslimini yapacaktır. Kısmet olur tamamlanırsa Adıyaman Havaalanı gerçekten bölgemizdeki en modern havaalanından birisi olacak.
saglkmdrSağlık Alanında Çağ Atladık
Öbür taraftan 400 Yataklı Hastanemiz bitme aşamasına gelindi. 2013 yılının Haziran ayı gibi hastanemize yerleşmeye başlayacağız. Yeni hastane planlaması ve Kamu Hastaneler Birliği’nin kurulmasıyla birlikte Adıyaman’da da sağlık alanında Türkiye ölçeğinde zaten iyi bir noktadaydık. İnanıyorum ki sağlık kurumlarımızın o niteliğini koruyacak ve özellikle 400 yataklı hastanemizin yanında, 200 yataklı çocuk hastanemiz ve yeni açılan Tıp Fakültesiyle birlikte sağlık hizmetlerinde 2013 yılı için ciddi atılımların ve önemli hizmet kalitesi anlamında yeni bir dönem olacağına inanıyoruz. Hastane yöneticimiz Talip Bey’i ve Genel Sekreterimiz Dr. Hüseyin Şen’i ziyaret ettik ve çalışmaları yerinde inceledik. 
Sayın Bakan 17 Proje Müjdesiyle Bizleri Sevindirdi
Adıyaman’ımıza 2 bakanımız misafir oldu. Veysel Eroğlu, hepimizi sevindiren toplamda 1.4 Milyar liralık bir yatırım paketiyle geldiler. Bunların çoğu zaten Adıyaman halkının önceden ismen bildiği yatırımlardı. Ama maalesef çoğu sadece isim düzeyinde kaldı ya da işte uzun süre planlama çalışması proje çalışması olan çalışmalardı. Özellikle Gömlükan, Koçali, Büyükçay ve Çetintepe barajları gibi büyük baraj projelerinin eti kemiği bürümüş olduğunu bu yılki çalışmalarla göreceğiz. Bu 17 projenin içine bazı projeleri Koordinasyon Toplantısı’nda ekledik. 
vkltyss2013 Yılında Toplu Açılışlar Yapacağız
Sadece Adıyaman’a özgü 2013 yılında toplu açılış ve temel atma töreni yapacağız. Çok sayıda gölet ve baraj temeli atılacak. Eğer yetiştirilirse merkezdeki Aslanoğlu projesi de inşallah bu projede yerini alacak. 2013 yılında bakanımız tekrar Adıyaman’a gelip toplu temel atma törenine de katılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin kısa bir süre misafir oldu. Ama buna rağmen eli boş gelmiyor. 
Yeni Yurt Binası Hizmete Açıldı
Biz özellikle sayın Başbakanımıza Doğu ve Güneydoğu’da gençlerin de sahiplenmesi ve barınma ihtiyaçlarının da giderilmesi gerektiğini iletildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde 40.000 ek yatak olan yurtların açılışı Başbakanımızla birlikte yapıldı. Adıyaman’daki öğrenci yurdumuzda bu projenin içerisindeydi. Gençlik Spor Bakanlığımızın kaynaklarıyla ve Aile Bakanlığımızın Sosyal Destek Projesi kapsamında yurtlar yapılmasına karar verildi. Bu çerçevede nasip olursa Adıyaman Merkez’e, Kahta ilçemize ve Gölbaşı ilçemize öğrenci yurdu yapılacak. Bu projeyi de 2013 yatırımlarına alıyoruz. 
Aktif Yaşam Merkezi Projesi Yatırım Programına Alındı
Bunların dışında Türkiye’de ilk olarak öngördüğümüz Aktif Yaşam Merkezi adı altında bir projemiz yatırım programına girdi. Burada engellilere dönük çok özellikli ve birçok detayın düşünüldüğü bir çalışma var. Bu proje bakanlığımıza bildirildi ve paylaşıldı. Kalkınma Bakanlığı’ndan da süreç tamamlandı. Böylece Adıyaman’daki tüm engelli kardeşlerimizin eğitim alabileceği çok fonksiyonlu yaklaşık 40 dönümlük bir arazi üzerine Aktif Yaşam Merkezi’ni inşa edeceğiz. Bu da Adıyaman’ımıza güzel bir müjde olacaktır. Hepimiz elimizden geleni en iyisiyle yapmaya çalışıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP