DOLAR 18,1203 0.14%
EURO 18,2155 0.23%
ALTIN 1.017,450,13
BITCOIN 3882781,08%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mısır; “KOBİ’lerin önünü açıyoruz”

Mısır; “KOBİ’lerin önünü açıyoruz”

ABONE OL
10 Mayıs 2007 00:26
Mısır; “KOBİ’lerin önünü açıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kosgebkobi(CİHAN)-KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol çervesinde KOBİ İhracat Destek Kredisinin tanıtım toplantısı yapıldı.

 

Toplantıya KOSGEB Şanlıurfa İşletme ve Geliştirme Merkezi (İGEM) Uzmanı M. Şükrü Mısır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Ersoy, yatırımcılar ve kendi bankalarının kredi desteklerini anlatmak üzere Halk Bankası Adıyaman Şube Müdürü Tahir Yılmaz, Vakıflar Bankası Adıyaman Şubesi Üst Yetkili Dilvin Yanılmaz, Ziraat Bankası Adıyaman Şubesi Müdürü Zülfikar Karahan katıldı.

KOSGEB, destekleri ve KOBİ destek kredi programları hakkında bilgi veren KOSGEB Şanlıurfa İşletme ve Geliştirme Merkezi (İGEM) Uzmanı M. Şükrü Mısır, KOSGEB’in bir finans kurumu olmadığını belirterek; “İşletmelerin bulundukları seviyelerden daha yüksek seviyelere ulaşmaları ve global rekabet dünyasında istedikleri yerlere gelmelerini destek vererek sağlamaktır. KOBİ’lerin önünü açmak için çalışmaktadır” dedi.

Krediden yararlanabilecek KOBİ’ler hakkından da bilgi veren Mısır,” Başta KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan KOBİ’ler. Kambiyo Mevzuatına göre döviz kredisi kullanabilen, ürettiği malları ihraç eden veya ihracat kayıtlı satış yapan, yasal süresi içinde ihracat yapmayı taahhüt eden KOBİ’ler yaralanabilecektir” diye konuştu.

Yapılan toplantı çerçevesinde işletmecilere ve yatırımcılara ayrıca, iş geliştirme, e ticaret, test analiz, yurt içi ve yurt dışı fuarlar, yerel ekonomik araştırma, nitelikli eleman, markaya yönlendirme, ihracat hakkında bilgi verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP