DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385596-2,32%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Model Uçak Kursu Başladı

Model Uçak Kursu Başladı

ABONE OL
5 Haziran 2008 15:15
Model Uçak Kursu Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

modelucakkurTürk Hava Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan model uçak kursları Adıyaman ilinde de başladı.

Adıyaman Türk Hava Kurumu Şubesi ve Adıyaman 23 Nisan İlköğretim Okulu Havacılık Kulübü tarafından organize edilen Model Uçak Başlangıç ve Tekamül kursu başladı.

            Adıyaman Türk Hava Kurumu Şubesi denetiminde başlayan ve 23 Nisan İlköğretim okulunda yürütülen kurslara 30 öğrenci müracaat etti.

            Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Türk Hava Kurumu Şube Saymanı Bülent Oral; “Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığımız tarafından başlatılan ve ilimizde de yaklaşık dört yıldır uygulanılan Model Uçak Başlangıç ve Tekamül Kursu ilimizde de başladı. Daha önce ilimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile başlattığımız kursumuzu başarıyla tamamladık ve şimdi de 23 Nisan İlköğretim Okulu Havacılık Kulübü işbirliği içerisinde başattık. Kurslarımız 5 gün sürece olup başarılı olan öğrencilerimize sertifika verilecektir. Amacımız Havacılığın ve Uzayın Askeri, siyasi, ekonomik, sportif ve turistik önemini anlatmak, tanıtmak ve sevdirmektir. Bu vesileyle Adıyaman şubemizde de kurslarımızı başlattık. Öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

            23 Nisan İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni ve Havacılık Kulübü Rehber Öğretmeni Hasan Mutlu ise; “Türk Hava Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığımız işbirliği çerçevesinde ilimizde Havacılık Kulübümüz ve Türk Hava Kurumu Adıyaman şubesiyle birlikte Model Uçak Başlangıç ve Tekamül Kursu başlattık. Duyuru yapmamıza rağmen beklediğimiz kursiyer sayısını yakalayamadık. Bizler elimizden geldiği kadar gerek Türk Hava Kurumunu ve Havacılığı sevdirme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Açılan kurslarımıza kulübümüz öğrencilerinin yanı sıra diğer öğrencilerde katılabilirler. Kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize 13 Haziran Cuma günü karneleriyle birlikte sertifikalarını vereceğiz. Kursa katılan bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP