DOLAR 17,9607 0.07%
EURO 18,5493 0.02%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 4302370,48%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Muhtardan Eleştirilere Cevap “Tek Amacım Mahalleme Hizmetin Gelmesiydi”

Muhtardan Eleştirilere Cevap “Tek Amacım Mahalleme Hizmetin Gelmesiydi”

ABONE OL
22 Temmuz 2012 14:41
Muhtardan Eleştirilere Cevap “Tek Amacım Mahalleme Hizmetin Gelmesiydi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

muhtargaylanMuhtar Abdulkadir Geylani Taş,Turgutreis mahallesinin Adıyaman eski Belediye Başkanı Mehmet Erdem döneminden bu yana asfaltlandığı, göreve geldiği günden bu yana mahallesindeki asfalt sorununu çözmek için Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’la görüştükten sonra teşekkür pankartı astığını ifade etti.

Kimi mahalle sakinleri tarafından asılan pankart parasının gündeme getirilmesini sert bir dille eleştiren Turgutreis Mahallesi muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, “Elli TL’lik bir afiş için kendimi harcayacak bir adam değilim. Haddimi bilen bir insanım. Belediye başkanı M.Necip Büyükaslan’a, “Şayet mahallemdeki bütün sokakların asfaltını ve kaldırımını yaparsanız size teşekkür pankartını asacağım” demiştim. Verdiğim sözü yerine getirerek sözümü tuttum” diye konuştu
muhtarrt“50 TL’lik bir afiş için kendimi harcayacak bir adam değilim”
“29 Mart 2009 tarihinde Turgut reis mahallesinde muhtarlığa başladığım gün halkıma söz vermiştim” diyen Abdulkadir Geylani Taş sözlerine şöyle devam etti; “Mahallemde çürümüş olan asfalt eski Belediye Başkanımız Mehmet Erdem döneminde yapılan biz hizmetti. O dönemden bu yana eski belediye başkanlarımızdan Şevket Gürsoy ve Abdulkadir Kırmızı mahallemize hizmet yapmadı. Abdulkadir Kırmızı sadece eski Zey caddesinin asfaltını ve ışıklarını yapmıştı. Mahallemde bu cadde dışında hiç bir yer yapılmamıştır. Benden önce görev yapan muhtarımız döneminde de mahallemize hizmet yapılmadı. Göreve geldim ilk gün mutlaka mahallemdeki sorunların çözülmesi için elimden geleni yapacağımı ifade etmiştim. Çünkü yollar çürümüştü ve kaldırımlar ise yürünemez hale gelmişti. Turgutreis mahallesi Adıyaman’ın en gözde mahallesiydi ve hizmetin yapılması gereken yerdi. Bu bilinçle hizmet etmek amacı ile göreve geldim. Benim muhtarlığa ihtiyacım yok. Çalıştığım işyeri beni ekonomik yönden kurtarabilecek yer. Muhtarlık ise ekonomik olarak bana maddi yönden zararı dokunan bir yer. Bütün harcamalarımı cebimden karşılıyorum. Dernek başkanı olmama rağmen kira, elektrik, internet giderlerimin yanında muhtarlardan aidat bile almıyorum. Göreve geldiğim günden bu yana büromdaki duvarıma yazı asarak bir vatandaşımdan bir kuruş almadım. 44 yaşındayım ve 6 çocuk babasıyım. Hiçbir Allah’ın kulu “Muhtara bir lira para verip, satın aldık” diyemez. Alnım açıktır. Hodri meydan diyorum. 50 TL’lik bir afiş için kendimi harcayacak bir adam değilim. Haddimi bilen bir insanım. Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan’a, “Şayet mahallemdeki bütün sokakların asfaltını ve kaldırımını yaparsanız size teşekkür pankartını asacağım” demiştim. Verdiğim sözü yerine getirerek sözümü tuttum” 
Turgutreis mahallesinin yüzde doksan dokuzu olmak üzere tüm sokakların asfaltının yapıldığını belirten muhtar Abdulkadir Geylani Taş, “Sadece oturduğum sokak asfaltlı değil. Bulunduğum sokağa doğalgaz çekilmediği için sokağım asfaltlı değil. 7 yaşımdan bu yana çalışan bir insan olduğum gibi aynı zamanda insan sarrafıyım. Yeri geldi Belediye Başkanı Büyükaslan’ı terlikle protesto ettim ve mahalledeki çukurları gündeme getirdim. Hatta ve hatta mahallem için Fen İşleri Müdürü ile kavga ettim. Yeri geldiğinde ise Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’a teşekkür pankartını astım. İltifatlar marifetlere tabidir. Zaman zaman Belediye Başkanı Büyükaslan’ın ve Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinin kalbini kırmıştım. Bu insanların gönüllerini almak zorundayım. Sonuçta bende bir insanım. Kendi cebimden tabelacı Mustafa Çilcan’a 50 TL ödediğim gibi 20 TL bez parası ile birlikte toplamda 70 TL ödeme yaptım. Hiçbir kimse “Asılan pankartın parasını Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ödemiş” diyemez. Bunu söyleyen kişi münferittir. Ve bu iftirayı ispatlamak zorundadır. Bir yerin yapılması için mutlaka yıkılması gerekiyor. Hiçbir yer toz olmadan asfalt olmaz. Büromun önünde günlerce toz tuttuğum için astım ve bronşit hastası oldum ve ciğerlerim beyaz toz kaplandı. Sefa sürmek için mutlaka cefa çekeceğiz. Turgutreis mahallesinde asfaltlanmamış bir yer kalmadıysa mutlaka cefası çekildi. Adıyaman’da otuz üç mahalle muhtarlığı var. Bu mahallelerin içerisinde sadece Turgutreis mahalle muhtarlığının bütün sorunları bitmiştir. Kaldırımların ve asfaltın tamamı yapılmıştır. Adıyaman’da böyle bir muhtarlık yok. İltifatlar marifetlere tabiidir. Yeri geldiğinde plaket vermesini ve pankart asmasını bilirim. Yeri geldiğinde ise elimi masaya vurarak gereken tepkiyi vermesini bilirim” ifadelerini kullandı.
Bizi kaile almazlarsa, bizlerde onları kaile almayız
Konuşmasının devamında Belediye Başkanı Büyükaslan’ı topa da tutan muhtar Taş, “Bugüne kadar herhangi bir muhtarlığın Belediye başkanının yemeğini ret ettiğini hiç gördünüz mü? Bundan on beş gün önce Belediye Başkanı Büyükaslan, derneğimize gelerek, beni yemek programına davet etti. Başkan Büyükaslan’ın bu teklifini ret ettim. Çünkü Başkan Büyükaslan, kandilde şahsımdan belediye hoparlöründen anons bedeli adı altında 200 TL istedi. Ayrıca Büyükaslan, şimdiye kadar hiçbir muhtarımızın çayını içmiyor. Turgutreis mahallesi muhtarı olarak kendi mahalleme yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Büyükaslan’a teşekkür ettiğim gibi dernek başkanı olarak üyelerimin mahallerine hizmet yapılmadığından dolayı Büyükaslan’ın teşekkürü hak etmediğini düşünüyorum. Başkan Büyükaslan’ın yemek programını kabul etmedikten sonra ikinci defa düzenlenen yemek programında ret ettim. Büyükaslan, eğer Adıyaman’a hizmet yapmazsa, muhtarları ziyaret etmezse, sorunlar dinlemezse ve sahsımdan istediği 200 TL’nin hata olduğunu anlamazsa protestolarım devam edecektir. Dernek olarak bu saatten sonra Başkan Büyükaslan’ın hiçbir yemeğine katılmama kararı aldık. Hiç kimseye yalakalık yapmam. Benim yapımda böyle bir anlayış yok. Ne zamanki Adıyaman Belediye’sinde muhtarlar saatlerce kapıda bekletilmezse o zaman belediyenin yemeklerine icabet ederiz. Aksi takdirde muhtarları kaile almayan Adıyaman Belediyesi’nin hiçbir toplantı ve yemeğine icabet etmeyeceğiz. Bizi kaile almıyorlarsa bizlerde onları kaile almıyoruz.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP