DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384472-2,47%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mümessillerden Karanfil Hareketi

Mümessillerden Karanfil Hareketi

ABONE OL
28 Mayıs 2008 17:20
Mümessillerden Karanfil Hareketi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

mumeslkaranAdıyaman Tıbbi Mümessiller Derneği’ne kayıtlı bir grup mümessil, halkın mümessillere bakış açısını değiştirmek amacıyla karanfil hareketi başlattı.

82. Yıl Devlet Hastanesinde hastalara karanfil dağıtan Tıbbi Mümessiller, kendilerine karşı olan önyargıları kırmak istediklerini belirterek, diğer hastanelerde de aynı uygulamayı yapacaklarını belirttiler.

Adıyaman Tıbbi Mümessiller Dernek Başkanı Serkan Özkan, mümessillerinde sağlı sektörünün önemli bir parçası olduğunu belirterek, “Bizler yeni çıkan ilaçları doktorlarımıza tanıtıp, ilaçların doğru kullanılıp, kullanılmadığını kontrol ederek, bir şekilde hastalarımıza hizmet ediyoruz. Ancak kamuoyunda oluşan yanlış bir değerlendirme neticesinde sanki Tıbbi Mümessiller hastaların sırasını alan, onların hakkını gasp eden olarak algılanıyor. Biz bu önyargıyı kırmak için geçen yıl kurduğumuz derneğimizi aktif hale getirerek, hastalarımıza kim olduğumuzu, onlar için çalıştığımızı, amacımızın daha iyi ilaçla, daha kısa sürede tedavi olmalarını sağlamak olduğunu anlatacağız.” Dedi.

Özkan, “Bunun için 82. Yıl Devlet Hastanesinde başlattığımız uygulamayı, diğer hastanelere de yaygınlaştıracak ve böylece Tıbbi Mümessillere olan önyargının kırılmasına çalışacağız. Karanfil Harekatı dediğimiz bu yaklaşımın olumlu neticelerinin alınmasını bekliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP