DOLAR 17,9589 0.21%
EURO 18,3738 0.24%
ALTIN 1.017,810,04
BITCOIN 417205-1,93%
Adıyaman
34°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mutlu “Mescid-i Aksa Özgürdür Yalnız Değildir”

Mutlu “Mescid-i Aksa Özgürdür Yalnız Değildir”

ABONE OL
23 Temmuz 2017 23:53
Mutlu “Mescid-i Aksa Özgürdür Yalnız Değildir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Adıyaman İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu, Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatılmasına ve Kudüs’ün sahipsiz olmadığına yönelik açıklamalarda bulundu.

AK Parti Adıyaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mutlu

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mutlu, parti binasında yaptığı açıklamada, İsrail’in 1967’den bu yana işgal altında tutmakta olduğu Doğu Kudüs’te 14 Temmuz günü ve sonrasında yaşananlar bir kez daha tüm Müslümanları derinden yaraladığını ifade etti.

İsrail’in 14 Temmuz Cuma günü Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı üç gün boyunca ibadete kapattığını ve ezanın dahi okunmasına yasak getirdiğini dile getiren Mutlu,  “Üç gün boyunca İsrail, Aksa’nın resmi görevlilerinin girişini bile engellerken kendi istihbarat görevlileri ile arama adı altında Aksa’ya baskın düzenleyerek tarihi eserlere, belgelere ve asırlık el yazması kitaplara zarar vermiştir. İsrail, bu davranışları ile yaptığı yanlışlara yenilerini eklemeye devam etmektedir. Şuan on binler Müslüman Mescid-i Aksa’nın surları dibinde İsrail zulmüne direnirken Türkiye’de ki yürekli kardeşleri Mescid-i Aksa’nın özgür olduğunu ve yalnız olmadıklarını haykırıyor.” dedi.

Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik güven ortamını yok edip barışı dinamitleyecek tüm İnsancıl Hukuk İhlallerini kınadıklarını ve uluslararası kuruluşları, hakları ihlal edilen müslümanların haklarını korumaya davet ettiklerini kaydeden Mutlu, şöyle konuştu:

“Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması aşağılık bir davranıştır. Ey İsrail, buradan haykırıyoruz Komutanı Hz. Muhammed olan ümmet size boyun eğmez. Ey İsrail, en iyi bildiğiniz şeyi size tekrardan hatırlatıyoruz bu millet zulmünüze izin vermez. ‘Git evladım şehadet nasip olsun’ diyen Kudüslü anneleri yenemezsiniz.  Siz hangi hesabı yaparsanız yapın şehadet bizim için bir vuslattır bizim her bir şehidimiz azmimizi artırır! Unutmayın ki zafer inananlarındır ve Hesap yapanların en hayırlısı da Allahtır. Allah’ım Miraca şahitlik ettirdiğin Kudüs’ün özgürlüğüne de bizleri şahit kıl. Kudüs davamızdır, Kudüs ilk kıblemizdir. Bugün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını beyan etmek istiyoruz. AK Parti Gençlik Kolları Adıyaman İl Teşkilatı olarak, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın yanında dünyanın her köşesindeki mazlumlarla birlikte olacağımızı belirtiyoruz. Bölgede barışın ivedilikle sağlanmasının temelinde Filistin Devleti’nin tam anlamıyla tanınması, Doğu Kudüs’teki işgal ve iskân politikasının bir an önce bitirilmesinin zorunluluğu yatmaktadır. Ve nihai olarak İsrail’in Harem-i Şerif’in İslam alemi için olan kutsiyetine ve tarihî statüsüne saygı göstermesinin insani ve hukuki bir yükümlülük olduğunu, tüm dünya kamuoyuna duyururuz.”

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP