DOLAR 17,9563 0.08%
EURO 18,5256 -0.12%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 428836-1,51%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Nedir Adıyamanlıların Bu Siyasilerden Çektiği!

Nedir Adıyamanlıların Bu Siyasilerden Çektiği!

ABONE OL
4 Temmuz 2012 11:07
Nedir Adıyamanlıların Bu Siyasilerden Çektiği!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Baskan Otogar (3)Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın her defasında gündeme getirdiği “Otogar projesi” yılan hikâyesine döndü.

İki dönemdir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükaslan, her seçim döneminden yeni bir otogarın hayat geçeceğini söylemesine rağmen projenin havanda su dövercesine sürekli gündemde tutulması insanlara umut verilmesinden öteye gitmiyor.
Köylü garajını andıran Adıyaman otogarından bir türlü rahatsız olmayan Başkan Büyükaslan, sürekli yeni otogar projesinin hayata geçeceğini söyleyerek aradan geçen zamana rağmen vatandaşlara vaat vermekten ileri gidemiyor.
Baskan Otogar (1)Belediye başkanlığına talip olan herkesin sürekli seçim dönemi öncesi ilimize yeni bir otogar kazandıracaklarını söylemlerine rağmen seçimlerden sonra sadece projelerden bahsettiklerini dile getiren vatandaşlar, “Buda Adıyaman’ın kaderi olsa gerek. Bu memlekete kim belediye başkanı olduysa yeni bir otogar yapmayı bir türlü düşünmüyor. Her seçim döneminde basına demeç veren başkan adayları seçimleri kazandıktan sonra projeleri raflara kaldırıyorlar. Nüfusu hızla artan bir şehirde halen bir köy garajının hizmet vermesi Belediye Başkanı Necip Büyükaslan’ın Büyük ayıbıdır. Başkan Büyükaslan her defasında basına demeç verirken, eline aldığı bir otogar resmi ile projesinin hayata geçeceğini söylüyor. Birçok ilde mega projeler hayat geçerken, ne yazık ki bir otogar projesini hayata geçiremeyen Başkan Büyükaslan, yeni otogarın üçüncü başkanlık dönemini kazandığı zaman hayata geçeceğini söylüyor. Bu kadar komik bir gaf ancak basının önünde yapılabilir. İki dönem içerisinde bitirilemeyen bir proje nasıl olurda üçüncü dönem içerisinde bitirilecek? Buda yetmiyormuş gibi dünyanın ve Türkiye’nin her yerinde şehrin batısına yapılan otogarlar belirli projelerle hayata geçmektedir. Adıyaman Belediyesi tarafından hayata geçmesi hedeflenen yeni otogar projesi ise bütün dünyada ve ülkemizde uygulanan projelerin tam tersine şehrin doğusuna yapılıyor. Herhalde bu kararı veren belediyedeki yetkilileri bazı detayları göz önünde bulundurmuşlardır. Nede olsa bu kişiler herkesten daha bilgili oldukları gibi dünyada yapılmayan bir uygulamayı Adıyaman’da hayata geçirecekler” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
“Bu projeler ne zaman hayata geçirilecek?”
Her seçim döneminde belediye başkanlığının şahsına değil de, iktidardaki partiye oy verdiklerini dile getiren vatandaşlar, “Adıyaman il olduğundan bu yana sürekli iktidara sonuna kadar destek verdiği gibi belediye seçimlerinde iktidarın belirlediği kişilere oy vermiştir. Birçok ilde yerel yönetimler hizmetlerle oy alırken, ilimizde ise bu tür uygulamaya rastlamak çok zordur. Bundan dolayı belediyenin hizmetleri yetersiz olsa da insanlarımız iktidarın destekçisi olmuştur. Adıyaman’ın gelmiş geçmiş bütün belediye başkanları sürekli iktidar partisinden seçildiği için vatandaşa hizmet götürmek gibi bir dertleri olmamıştır. Geçmişte Refah Partisi döneminde iki dönem belediye başlığı yapmış olan Abdulkadir Kırmızı döneminde olduğu gibi bugünde AK Partili Adıyaman Belediyesi seçim dönemlerinde dağıtılan broşürlerdeki hiçbir projeyi hayata geçirmemiştir. Bugün birçok ilde devasal projeler yapılırken, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan aradan geçen zamana rağmen halen projelerini hayata geçireceğini söylüyor. Bakalım yerel seçimlere kadar hangi projeler hayata geçecek” diyerek yerel yönetimlere tepki gösterdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP