DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3660252,18%
Adıyaman
29°

AÇIK

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

NEMRUT DAĞINDA ENGELLİLER İÇİN KONSER

NEMRUT DAĞINDA ENGELLİLER İÇİN KONSER

ABONE OL
17 Ağustos 2019 15:34
NEMRUT DAĞINDA ENGELLİLER İÇİN KONSER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübünün her yıl geleneksel hale getirdiği “ULULSLARARASI ROTARY ENGELLİLERLE ZİRVEDE- NEMRUT’A TIRMANIYORUZ” sloganı ile düzenlediği etkinlikler bu yıl 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında 20. sini Nemrut Dağı zirvesinde muhteşem bir konseri ile gerçekleştirilecek.

NEMRUT DAĞINDA ENGELLİLER İÇİN KONSER

Notaların Engelliler için Nemrut Dağı’ndan gökyüzüne yükseleceğini belirten Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı Emine Çiftçi, Uluslararası boyutta gerçekleştirilen bu projenin Rotaryenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, medyanın, sanatçıların, engellilerin, bürokratların ve halkın desteği ile gelişerek her yıl büyüdüğünü söyledi.

Amaçlarının Türk Rotaryenler olarak ülke genelinde engellilerin sorunlarına dikkat çekmek olduğunu belirten Başkan Çiftçi, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Engellileri bir araya getirerek onların kaynaşmalarına ve dayanışmalarına yardımcı olmak, engelsiz insanların bile çıkmakta zorlandığı Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağına engellilerimizi çıkararak zoru başarmalarını ve zirvedeki güzellikleri tatmalarını sağlamak için gayret ediyoruz. Ayrıca bu projeyle hem Nemrut Dağının tanıtımına katkı sağlıyor hem de Rotary’nin  insanlığa yaptığı hizmetleri anlatıp, tanıtıyoruz.

Bu dönem de başta kendi bölgemiz olan Uluslararası Rotary 2430. Bölge tarafından gerçekleştirdiğimiz bu projeyi, 2420. ve 2440.bölgelerinin de katılımıyla ortak proje olarak çok daha coşkulu ve renkli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu yıl proje POLIO DAY aktiviteleri ile daha geniş kapsamlı ve katılımlı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Bu dönem yine etkinliğimiz uluslararası boyutta gerçekleştirilecek. Azarbaycan, ABD, İngiltere, Fransa, Bulgaristan ve Almanya gibi ülkelerin Rotary kulüpleriyle sürekli olarak görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ülkelerden de engellilerin ülkemize gelmesi ve Nemrut dağına tırmanmasını bekliyoruz.”

NEMRUT DAĞINDA KONSER

“Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü bu yıl 20 yaşında ve projenin 20. yılını Dünyanın 8. Harikası olarak bilinen, güneşin doğuşu ve batışının devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında 2206 metre yükseklikte en güzel izlendiği açık hava müzesinde bir konser ile kutlayacak. Dünyaca solistimiz Soprano Selva Erdener ve ünlü Orkestra Şefi ve Piyanist İbrahim Yazıcı, Halk Türkülerinden ve Türk bestecilerin özgün eserlerinden oluşan bir repertuar sunacaklar. 28 Eylül 2019 tarihinde saat 14:00 da gerçekleştirilecek olan bu muhteşem konserde engelliler için notalar Nemrut Dağının zirvesinden gökyüzüne yükselecek.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP