DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 428022-1,49%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Nitelikli Mesleki Eğitim İçin Okul Sektör Elele

Nitelikli Mesleki Eğitim İçin Okul Sektör Elele

ABONE OL
23 Ekim 2017 23:41
Nitelikli Mesleki Eğitim İçin Okul Sektör Elele
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Milli Eğitim Bakanlığının okul-sektör–işgücü aktörleri ile işbirliği yapılarak eğitim–istihdam ilişkilerinin güçlendirilmesi için hazırladığı 2016/21 sayılı genelgeye istinaden Adıyaman “Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” tarafından “Nitelikli Mesleki Eğitim için Okul Sektör elele” projesi hazırlandı.

NİTELİKLİ MESLEKİ EĞİTİM İÇİN OKUL SEKTÖR ELELE

Hazırlanan bu proje ile meslek liselerinin ilgili yönetici ve alan öğretmenleri, her ay bir sanayi sektörü ile mesleki eğitim ve sektörün sorunları ve çözüm önerileri konulu toplantı yapılacağı bildirildi.

Proje kapsamında ilk toplantı Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Turhan başkanlığında “Mobilya” sektörü ile yapıldı. Yapılan toplantıya, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adıyaman Mesleki Eğitim Merkezinin müdürleri, yöneticileri, mobilya alanı öğretmen ve şefleri,  sektörün önde gelen işletme temsilcileri ile “Mobilyacılar Odası” Başkanı Zeynal Asnuk katıldı.

 

Toplantıda Adıyaman’da mobilya alanında öğrenim gören öğrenciler ile sektörde çalışanlara yönelik tanıtım ve yönlendirme, eğitim ve istihdam sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

 

Tespit edilen bu sorunların çözümü, okul-sektör işbirliği çerçevesinde yapılacak çalışmalar tartışıldı.

Gerek sektörün gerekse okulların yaşadığı çeşitli sorunların çözümü ve mobilya sektörü için istihdam edilebilir nitelikli meslek elemanları yetiştirebilmek adına, sürdürülebilir okul-sektör işbirlikleri kararı alındı.

 

Alınan bu işbirliği kararlarıile; mobilya sektöründe çalışan, usta öğreticilere yönelik “Ergen psikolojisi ve Ergen eğitimi” seminerleri, sektör ve okul atölyelerinin gerekli durumlarda eğitim amaçlı ortak kullanımı, mesleğin itibarını yükseltmek ve mobilya alanına öğrenci yönlendirmeyi arttıracak gezi, seminer ve tanıtım faaliyetlerinin yapılması kararlaştırıldı.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP