DOLAR 17,8926 -0.04%
EURO 18,3486 0.18%
ALTIN 1.033,420,00
BITCOIN 410198-3,54%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Niyaz Ufku Programı Adıyaman’da Çekildi

Niyaz Ufku Programı Adıyaman’da Çekildi

ABONE OL
7 Kasım 2013 14:25
Niyaz Ufku Programı Adıyaman’da Çekildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nyaz Ufku (3)Irmak TV’de yayınlanan Niyaz Ufku programının Adıyaman çekimi Ulu Camii’nde gerçekleştirdi.

Ceşven-ül Kebir’den duaların okunduğu Irmak TV’de yayınlanan Niyaz Ufku’nun her programında farklı bir şehrin manevi ikliminin yer aldığı dualar okunurken Müslümanları bir kez daha duada kenetlenmeye çağırıldı.

Akşam Namazından sonra dolmaya başlayan Ulu Camii’nde Yatsı Namazıyla başlayan çekimler, önce Mehmet Güven’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ardından da Enes Sakallı’nın Cevşenü’l-Kebîr duasını okunmasıyla devam etti. Daha sonra el-Kulûbu’d-Dâria duasını Davut Aktepe okudu.

Camii’ye gelen vatandaşlara program öncesinde, İl Müftülüğü ve Adıyaman Marifet Derneği’nin katkılarıyla, takke ve Cevşen Duasının ilk 10 babınında bulunduğu dua kitabı hediye edildi.

Yatsı Namazının ardından başlayan programda İl Müftüsü İmran Kılıç, tarafından Dua’nın önemi hakkında bilgiler verdi. Müftü Kılıç şöyle konuştu; “Duanın ne demek olduğunu bilemezsek, onu gereği gibi yapamayız. O zaman da dua, üzerimizde gerçek fonksiyonunu icra etmez. Duânın en önemli fonksiyonu, insanın Kadir-i Mutlak olan Rabbine karşı aczini itiraf etmesi ve Cenâb-ı Hakk’ı ta’zimdir. Yani, kulun her şeye muhtaç olduğunu ve ihtiyacı olan her şeyin ancak O’nun ikram ve ihsanı olduğunu ve O’nun azametini, yüceliğini ilân etmektir.”

Dua etmenin önemine vurgu yapılan programda, ne kadar az dua ediyoruz denilerek dua etmenin, dualaşmanın üzerinde duruldu. Programın kapanışı yine dua’yla oldu. Kapanış duasını Kamil Keklik yaptı.

Adıyaman’da ilk kez gerçekleştirilen programın Ocak ayının ilk haftasında yayınlanması bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP