DOLAR 16,5481 0.12%
EURO 17,5878 0%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 345494-2,03%
Adıyaman
29°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Öğrenciler 6 Yıldır Okul Okul Geziyor

Öğrenciler 6 Yıldır Okul Okul Geziyor

ABONE OL
4 Ekim 2017 17:13
Öğrenciler 6 Yıldır Okul Okul Geziyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Besni’ye bağlı Kızılpınar Köyünde 10 kadar öğrenci yaklaşık 6 yıldır okul okul geziyor.

renciler 6 Yıldır Okul Okul Geziyor

Öğrencilerin sürekli okullarının değiştirilmesine tepki gösteren öğrenci velileri; “çocuklarımız okula mı alışsın eğitim mi alsın” diyerek tepki gösterdiler.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok okulda eğitimdeki sancı devam ediyor.

Besni’ye bağlı Kızılpınar’da öğrencilerin 2 yılda bir okulları değiştiriliyor. Yaklaşık 6 yıldır devam eden olayda öğrenci velileri tepki göstererek, bu durumdan şikayetçi olduklarını belirttiler.

Şikayetlerini dile getiren öğrenci velilerinden Erol İlhansayın ve Erdal Zengi, kendi çocukları da dahil olmak üzere köyde 10 kadar öğrencinin 2 yılda bir sürekli okullarının değiştirildiğini, bu durumdan artık yorulduklarını ve buna bir çözüm bulunması gerektiğini belirttiler.

– ÇOCUKLARIMIZ OKULA MI ALIŞSIN, EĞİTİM Mİ ALSIN?

Sürekli değiştirilen okullarıyla öğrencilerin eğitim almasının güçleştiğini söyleyen öğrenci velisi Erol İlhansayın, “Köyümüzde 10 kadar öğrencimizin sürekli okulu değişiyor. 2011 yılında Besni’de Atatürk ilkokulunda eğitime başladılar, daha sonra 2013 yılında Namık Kemal İlkokuluna verdiler, oradan sonra Safyün Hatice Gölbaşı İlkokuluna verdiler. Bu yıl da Burunçayır Köyündeki ilkokula verdiler. Sürekli okul değişiyor, çocuklarımız okula mı alışacak eğitim mi alışacak. Eğitim bir süreç işidir. Böyle bir süreçte çocuklarımız ne kadar sağlıklı eğitim alabilirler” dedi.

– ÇOCUKLAR OKULA GİTMEK İSTEMİYOR

Öğrencilerin de sürekli okullarının değişmesinden yorulduğunu ve artık okula gitmek istemediklerini ifade eden İlhansayın, şöyle devam etti:

“Bu durumdan bizim kadar çocuklarımızda yoruldu. Son olarak verdikleri Burunçayır’da okumak istemiyorlar. Bizde tepki olarak 1 haftadır çocuklarımızı okula göndermiyoruz. Çocukları artık okuldan soğudu. Bunun çözüme kavuşması lazım”

– SÜREKLİ OKUL KIYAFETİ ALMAK ZORUNDA KALIYORUZ

Öğrencilerin sürekli okullarının değiştirilmesiyle birlikte maddi olarak da yorulduklarını söyleyen Öğrenci velisi Erdal Zengi ise “Bizim maddi durumumuz o kadar iyi değil. Çocuklarımızın okullarının sürekli değiştirilmesi bizi maddi olarak da yoruyor artık. Sürekli okul kıyafeti değiştirmek zorunda kalıyoruz. Çocuklarımızın bir yerde okumasını istiyoruz artık. Şimdi Burunçayır’a verdiler. Belki seneye yine değiştirirler bilemiyoruz ama bunun çözüme kavuşması lazım” dedi.

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP