DOLAR 17,9131 0.02%
EURO 18,2474 -0.72%
ALTIN 1.022,09-0,85
BITCOIN 413307-0,61%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Öğrenciler Tabletlerini Aldı

Öğrenciler Tabletlerini Aldı

ABONE OL
25 Mayıs 2015 09:30
Öğrenciler Tabletlerini Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fatih Projesi kapsamında 81 ilde eş zamanlı başlatılan tablet dağıtım programı çerçevesinde Adıyaman’da da 9. sınıf öğrencilerine toplam 2832 adet tablet dağıtımı yapılacak.

Türkiye genelinde toplam 700 Bin adet tabletin dağıtılacağı proje çerçevesinde, Adıyaman’da da Altınşehir Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen törenle öğrencilere tabletleri dağıtıldı.

Dağıtılacak tabletler, yüzde yüz yerli tasarımla üretilmiş, 8 çekirdekli işlemciye ve 2 gigabyte RAM´e sahip tablet bilgisayarlarda, 2 megapiksel ön, 5 megapiksel arka kamera bulunma özelliğine sahip olup, öğrencilere bilgisayar üzerinden yazı yazma ve not alma imkânı sağlayacak.

Fatih projesi kapsamında, bugüne kadar Adıyaman il genelinde 68 okula 1588 adet akılla tahta kurulmuş olup, 9794 adet tablet dağıtımı gerçekleştirildiği öğrenildi.

Altınşehir Anadolu Lisesinde tablet dağıtım töreni düzenlendi. Törene Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Daştan ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Altınşehir Anadolu Lisesi Müdürü Türker Barış Bulduk, “eğitimde dönüşüm ve eğitimde çağ atlama adına dağıtılan tabletler insana yapılan en büyük yatırımdır. Birleştirilmiş sınıf uygulamalarından, tablet bilgisayara geçiş Türkiye’nin eğitim alanında son birkaç yılda sergilediği en mükemmel örnektir”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ise, “Bugün Fatih Projesi kapsamında, 81 ilin tamamında 700 bin, Adıyaman’da ise 9. sınıf öğrencilerine 2832 adet tablet dağıtımı yapılacağını açıkladı.

21 Mayıs’ta ilimizi ziyaret eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı büyük bir coşkuyla bağrına basan Adıyamanlılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Mahmut Demirtaş ise, “ Devletimiz ve Hükümetimiz eğitim alanında öğrencilerimize çok ciddi desteklerde bulunuyor. Bugün Türkiye’yi geleceğe taşıyacak çok önemli bir proje çerçevesinde çocuklarımıza tablet dağıtımı yapacağız.  Fatih Projesi gerçekten milat diyebileceğimiz bir proje. Bu projeyle sadece okullarımız internet ağına bağlanmakla, dersliklerimiz akıllı tahtalara kavuşmakla, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tabletlere kavuşmakla kalmıyor özellikle bilişim alanında materyaller, görsel malzemeler, yazılımlar kendi insanımız tarafından geliştirilmek suretiyle ülkemizi geleceğe taşıyacak sizlerin önünde bir engel kalmaması teknolojinin bütün unsurlarını kullanabilmeniz için gereken her şey sizlerin hizmetine sunuluyor”dedi.

Öğrencilere kendi hayatında bir anekdot aktaran Vali Mahmut Demirtaş “Hepimiz çocukluğumuzu yaşadık ve bu sıralardan geçtik. İlkokulu köyde, ortaokul ve lise’yi ise Yerköy ilçesinde okudum. Bizim dönemimizde iki veya üç dersin hocası olurdu, diğer derslerimizin büyük bir kısmı boş geçerdi.  Maalesef o dönemde devletimiz öğretmen gönderemiyordu. Ama bugün devletimiz kitap dağıtıyor, tablet dağıtıyor. Çok şükür buda eğitim alanında nerden nereye geldiğimizi de en güzel şekilde özetliyor”dedi.

Öğrencilere dağıtılan tabletleri amacı dışında kullanmamaları gerektiğini de hatırlatan Vali Mahmut Demirtaş, “Bu tabletlerin sizin için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bunu amacı dışında kullanırsanız sizlere fayda yerine zarar getirir. Lütfen bunu amacına uygun bir şekilde kullanmanızı rica ediyorum.  Bu Projeyi hayata geçiren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum”dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş öğrencilere tablet dağıtımı yaptı.

tablet_dagitim_2015_3 tablet_dagitim_2015_m

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP