DOLAR 18,0712 -0.06%
EURO 18,2664 -0.15%
ALTIN 1.020,53-0,08
BITCOIN 412325-2,21%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Öğrencilerden Karınca Kararınca

Öğrencilerden Karınca Kararınca

ABONE OL
17 Ocak 2009 03:19
Öğrencilerden Karınca Kararınca
0

BEĞENDİM

ABONE OL

rekabetkurumuserAdıyaman Rekabet Kurumu Lisesi 12 TM-B sınıfı öğrencileri Filistin yararına kermes düzenledi.

    

Rekabet Kurumu Lisesi spor salonunda 12 TM-B sınıfı öğrencilerin katkılarıyla açılan kermes de öğrenciler Gazze’de yaşanan insanlık dramının acılarını dindirmek için seferber oldu. Rekabet Kurumu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Filistin’e yardım etmek için kermes den alışveriş yaparak katkıda bulundular.

 

 Öğrenciler adına bir konuşma yapan 12 TM-B sınıfı öğrencisi ve kermes düzenleyicisi Ahmet Tamer, kermesten öncede okulda para toplama çalışmalarının olduğunu ve toplanan 1 milyar 735 milyon parayı Filistin’e gönderdiklerini belirtti.. Kermesimiz küçükte olsa yapacağımız bir yardım çok makbul geçecektir diye düşünüyorum. Oradaki kardeşlerimize yardım etmek için elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz. Misal Çanakkale savaşında savaşan askerlerimizden sadece Türk yoktu Arabı, Çerkezi, Kürdü ve  Filistinli kardeşlerimizde vardı. Onların bize yaptığı yardıma karşı bizlerde onlara küçük bir yardım etmek istedik.” dedi.

  Okul müdürü Abdurrahman Çalış ise yaptığı konuşmada, “Okulumuz 12 TM-B sınıfı öğrencileri Filistin deki mazlum kardeşlerimizin yararına bir kermes düzenlediler.  Öğrencilerimiz bir haftadır bunun hazırlığını yapıyorlardı. Heyecanla, aşkla, zevkle ve büyük bir ciddiyetle hazırlıklarını yaptılar. Bazı öğrencilerimiz evde hazırladıkları bazı öğrencilerimiz ise  çarşıda aldıkları malzemelerle burada öğretmenler ve öğrencilerimize sunuyorlar.” diye konuştu.

  12 TM-B Sınıfı sınıf öğretmeni Halil Han, ise yaptığı açıklmada. Ben şu anda burada düzenlenen kermeste maddi gideri çokta önemsemiyorum. Öğrencilerimin Gazze de yaşanan dırama sahip çıkmalarını çok önemsiyorum ve buradan emeği geçen bütün herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kermesi gezen İHH Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan ise, öğrencilerin birer İHH gönüllüsü olduğunu söyleyerek, “ Öğrencilerimizin yapmış oldukları bu örnek davranış, bizleri gururlandırdı. Bu bir ümmet bilincidir. Öğrencilerimizin bu örnek davranışı herkese örnek olsun.”dedi.

Eğitim Bir-Sen Şube Sekreteri Neşet Taner ise, duyarlılık, hassasiyet gösteren öğrencileri tebrik ediyorum. Onlar karınca kararınca Filistin için ne yapabilir diye düşünmüşler. Adıyaman halkı da bu sergiye gelerek desteklerini esirgemesinler.” Dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP