DOLAR 17,9596 0.22%
EURO 18,2682 0.06%
ALTIN 1.016,62-0,50
BITCOIN 420876-1,72%
Adıyaman
38°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Onlar Çok Okuyorlar

Onlar Çok Okuyorlar

ABONE OL
5 Mart 2010 01:09
Onlar Çok Okuyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

onlar okuyorlar (2)Öğretmenler en çok kitap okuyan öğrencilere ödül verileceğini duyurunca okulda tüm öğrenciler arkadaşlarından daha fazla kitap okumak için adeta kitap kurdu oldu.

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde bir kenar mahallede bulunan Şeyhbaba İlköğretim Okulunda sene başında başlatılan ödüllü okuma yarışması meyvesini verdi. Okulun fahri Okul Aile Birliği Başkanı Bülent Erkan, her ay en çok okuyan tüm öğrencilere ödül vereceklerini duyurunca kitaplıkta tozlanan tüm kitaplar gün yüzüne çıkmaya başladı. Okulun 230 öğrencisi sınıflarında en çok kitap okuyan ilk üç kişi arasına girmek için birbirleriyle yarışmaya başladı. Emniyet Müdürü Erkan ise her ay okulu ziyaret ederek en çok kitap okuyan öğrencilere hediye vermeyi gelenek haline getirdi. Ödül almak için birbirleriyle yarışan öğrenciler adeta birer kitap kurdu oldu. Sene başında başlatılan yarışmanın üçüncü ödül dağıtım programı okulun bahçesinde tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Düzenlenen ödül töreninde dereceye giren bütün öğrencilere hediyeleri dağıtıldı.

HER SINIF KENDİ ARASINDA YARIŞIYOR

Şeyhbaba İlköğretim Okulunda kitap okuma yarışması şöyle yapılıyor:  2.sınıftan 8. sınıfa kadar tüm sınıflarındaki öğrenciler aralarında yarışıyor. Sınıftaki öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde ve takibinde okul kitaplığından kitap alarak okuyorlar. Bir ay boyunca her öğrencinin okuduğu kitap sayısı öğretmenleri tarafından takip edilerek kayda alınıyor. Bir ayın sonunda okunan kitapların sayfaları da göze alınarak en çok okuyan öğrenciler tespit ediliyor. Her sınıfta en çok kitap okuyarak ilk üçe giren öğrenciler ödül almaya hak kazanıyor.

ÖDÜLLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Çocukları okumaya teşvik etmek için okul idaresi ile iş birliği yaparak ödüllendirme yoluna gittiklerini kaydeden İlçe Emniyet Müdürü Bülent Erkan, okuldaki tüm öğrencilerin çok kitap okumak için birbirleriyle kıyasiye yarışmalarının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Erkan, Üçüncüsü düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada; “  Çocuklar biz hepinizi seviyoruz. Sizin çok kitap okumanızı istiyoruz. En çok kitap okuyan arkadaşlarımıza Çam sakızı, çoban armağanı birer hediye paketi vereceğiz. Beklentimiz bütün kardeşlerimizin daha çok kitap okumasıdır” dedi.

Erkan’ın konuşmasından sonra, okulun tüm sınıflarında Şubat ayında en çok kitap okuyan ilk üç öğrenciye içerisinde mont, not defteri ve kalem bulunan hediye paketleri dağıtıldı. Sınıflarında en çok kitap okuyan öğrenciler, okulun bahçesinde toplanan arkadaşları tarafından alkışlanarak kutlandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP