DOLAR 18,0991 0.09%
EURO 18,2661 -0.07%
ALTIN 1.019,74-0,16
BITCOIN 413094-1,88%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ORHAN ACAR SON YOLCULUĞUNA BESNİ’DE UĞURLANDI!

ORHAN ACAR SON YOLCULUĞUNA BESNİ’DE UĞURLANDI!

ABONE OL
22 Aralık 2008 19:38
ORHAN ACAR SON YOLCULUĞUNA BESNİ’DE UĞURLANDI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

orhanacar09Adıyaman İl Genel Meclis Üyesi Orhan Acar ve kıymetli eşi Sürmene ilçesi hâkimi Neyyir Acar bugün son yolculuklarına uğurlandılar.

Besni hükümet konağı önünde düzenlenen cenaze törenine Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman İl Özel İdare Müdürü Kenan Doğan, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni kaymakamı Hulusi Şahin, Adıyaman İl Genel Meclisi Üyelerinden M. Ali Alkuş, Necmi Baykan, Adıyaman İl Genel  Meclisi Üyesi Başkanı Celal Erkan, Adıyaman Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmail Akgün, Adıyaman İl Sağlık Müdürü M.Emin Taş,tüm sivil toplum örgütleri, kurum müdürleri, tüm Besni halkı,Adıyaman halkı  ve tüm Acar Ailesi Sevenleri katıldılar.

 

            Besni hükümet konağı önünde düzenlenen törende Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Milletvekili Mehmet Erdoğan,Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Celal Erkan kısa bir konuşma yaparak Orhan Acar’ı asla unutmayacaklarını dile getirdiler.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan ise;

Orhan Acar’ın ve Eşinin vefatından dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek. “İki değerli çifti kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hepinize ben şahsım olarak baş sağlığı diliyorum Allah taksiratlarını af etsin, Allah kabirlerini cennet etsin. Değerli kardeşimiz Orhan Acar bizim çok yakın çalışma arkadaşımızdı, canla başla, dur durak bilmeden çalışıyordu. Gerek Adıyaman gerekse de Besni için gerçekten çok iyi hizmetler verdi. Biz bu hizmetlerini asla unutmayacağız. Hizmetleri ile Orhan Acar’ı anacağız, kendisini takdir ediyoruz.Nitekim kendisi bu şehir için çalışmaları sayesinde Adıyaman ve Besni’de sevilip sayılmışlardır ve hayırla yâd edileceklerdir. Değerli vatandaşlarım ne yazık ki ölüm bir gerçek hepimiz faniyiz. Bir gün bu emanet canı gerçek sahibine teslim edeceğiz. Orhan acar ve Eşi’nin ecelleri böyleymiş takdirleri böyleymiş ama bizim inancımız da vefat etmek, yok olmak değildir. Dünya değiştirmektir. Sevenleri ve yakınları da inşallah onlara cennette kavuşacaklardır. Ölüm ve hayat Allah’ın elin de olan bir şey dolayısıyla biz kazaya ve kadere inanıyoruz. Onları hep birlikte rahmetle analım” dedi.

 

Milletvekili Mehmet Erdoğan ise;

Besnili ve Adıyamanlı hemşeriler olarak üzüntülü durumda olduklarını belirterek “İnsanların en hayırlısı ve insanlara faydalı olandır.” diyen Hz. peygamberimizin düsturunu hayatına rehber edinmiş birisiydi. Orhan Bey can dostumuzdu, arkadaşımız, kardeşimiz kadar sever ve sayardık.  Orhan Acar: Bütün Besni senin peygamber sevdasıyla, hizmet aşkıyla çalıştığına şahadet eder. Biz de buradan şahadet ediyoruz ki;  Mekânın cennet olsun, Allah rahmet eylesin ve tüm Besni’mizin ve Adıyaman’ımızın başı sağ olsun” dedi.

 

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk; Orhan Acarı kaybetmenin Hüznünü hep birlikte yaşadıklarını belirterek “ İnsanlar yaptıkları ile anılırlar kendi gider ama eserleri kalır. Besni için Orhan acar hiç unutulmayacaktır. Yetki alanının dışında olan işleri bile ilçeyi kalkındırmak adına yapmıştır. Sayın Acar’ın nüfus cüzdanın da Besni yazmıyordu fakat bir Besnili, ne kadar hizmet ederse ondan daha fazlasını yapmak suretiyle, bu işin nüfus cüzdana bağlı olmadığını gönüllülük esasına ve Besni sevdasına bağlı olduğunu herkese kanıtladı. Kendisini rahmetle anıyoruz ve kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.  Cenab-ı Hak rahmet eylesin mekânı cennet olsun ve tekrardan Tüm Besnililerin ve Adıyamanlıların başı sağ olsun” dedi.

 

Adıyaman İl Genel Meclis Üyesi Başkanı Celal Erkan ise; Orhan Acar’ı memleketine hizmet eden ve bu uğurda her zaman nöbet tuttuğunu belirterek “Orhan acar Besnili ve Adıyamanlı hemşerilerime 20 yıl askerliğini yaparak terhisini almıştır. Vatanına milletine bu derece bağlı olan bir asker az bulunur, vatan sağ olsun, bizlerin başı sağ olsun. Rahat uyu Orhan Acar seni takip edeceğiz ve asla unutmayacağız ”dedi.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP