DOLAR 18,0867 0%
EURO 18,2555 -0.17%
ALTIN 1.019,00-0,22
BITCOIN 412524-2,07%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Orhan Acar unutulmadı

Orhan Acar unutulmadı

ABONE OL
2 Ocak 2009 22:41
Orhan Acar unutulmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

lgenelocaky2009 yılı Adıyaman İl Genel Meclis ilk toplantısında önceki günlerde elim bir trafik kazası sonucu eşiyle birlikte hayatını kaybeden İl Genel Meclis Üyesi Orhan Acar, unutulmadı.

Erzincan’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Orhan Acar’a Adıyaman İl Genel Meclis üyeleri vefa örneği gösterdi.Denetim komisyonunun seçileceği yılın ilk toplantısında Orhan Acar anısına saygı duruşunda bulunuldu, yapılan konuşmalarda kişiliği anlatıldı.

Özel idare hizmet binası toplantı salonunda İl Genel Meclis Başkanı Celal Erkan başkanlığındaki toplantıya Vali Ramazan Sodan, İl Genel Sekreteri Ahmet Kırılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış öncesinde geçtiğimiz ay trafik kazasında eşiyle birlikte hayatını kaybeden Orhan Acar anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılırken öte yandan Vali Sodan ve Meclis Başkanı Celal Erkan tarafından Merhum Orhan Acar’ın kişiliği konulu konuşmalar yapıldı.

Allahın kullarını dörtdörtlük yaratmadığını belirten Meclis Başkanı Celal Erkan, kötü insanların çok bulunduğu dünyada iyi kişilikli nadir insanlardan birisinin de Merhum Orhan Acar olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Orhan’ımızdan daha çok zengin, kültürlü daha genç ve dinamik insanların var olduğunu biliyorum. Fakat ne yazık ki Orhan’ımız kadar fedakâr, gözü tok, gönlü bol, usanmadan, yorulmadan ve yılmadan koşuşturan tüm varlığıyla ülkesi ve memleketi için var gücüyle çalışan birisinin gelebileceğini sanmıyorum. Bizler ona ve değerli eşine Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Vali Sodan, “2008 Yılında Güzel Bir Çalışma Örneği Verdik”

Merhum Orhan Acar’ı kısa süreli olarak tanıma fırsatını bulduğunu söyleyen Vali Sodan, Acar’ın memleket sevdalısı bir insan olduğunu belirterek; “Kısa süreli tanıma fırsatı bulduğum genel meclis üyesi arkadaşımız merhum Orhan Acar’ın unutulması söz konusu değil. Ben meclis arkadaşlarımın Besni’de adının yaşatılacağı çalışmalar yapılması gerektiğini söylemek istiyorum.” Şeklinde konuştu.

Özel idare hizmet binasın toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ramazan Sodan, 2008 yılı değerlendirmesi yaparak, geçtiğimiz yıl içerisinde güzel bir çalışma sergilendiğini belirterek, yapılan çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

Vali Sodan, İl özel idaresi olarak 2008 yılında 280 kilometre bir kat asfalt yol yapıldığını belirterek şöyle devam etti; “91 kilometre 2 kat asfalt yol yapılırken 110 kilometre stabilize yol yapıldı. Yol yapımlarının sadece asfalt ve stabilize yollarla sınırlı değildir. Ayrıca bölünmüş yollar ve yama çalışmalarının yanı sıra sanat yapıları tamamlanarak yanı sıra yol üst yapı işlemleri ihale edilmiştir.”

Yol ve ulaşım hizmetleri için il özel idare bütçesinden5 milyon 799 bin 688 YTL ve KÖYDES bütçesinden 5 milyon 144 bin 603 YTL olmak üzere toplam 10 milyon 944 bin 272 YTL harcama yapıldığını belirten Vali Ramazan Sodan 2009 yılında da çalışmalara aralıksız olarak devam edileceğinin söyledi.

Özel idare hizmet binasın toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda ayrıca 2009 yılı denetleme komisyonu seçimleri yapıldı.

Yapılan denetleme komisyonuna Hanifi Arıcak, Gaffar Tunç, Fevzi Doğan, Necmi Baykan ve Mustafa Orhan seçildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP