DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 426132-3,33%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Safvân b. Mu’attal (ra) Günleri Etkinlikleri

Safvân b. Mu’attal (ra) Günleri Etkinlikleri

ABONE OL
8 Mayıs 2018 00:29
Safvân b. Mu’attal (ra) Günleri Etkinlikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman’da Safvân b. Mu’attal (ra) Günleri Etkinlikleri çerçevesinde Siret Derneği ile Adıyaman Belediyesinin birlikte düzenlediği “Hz. Safvân’ı (ra) Anlamak…’ konulu panel Adıyaman Halkının ilgi odağı oldu.

safvan

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda gerçekleşen panele, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Siret Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Tamer, Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru, Memur-Sen Adıyaman Şubesi Başkanı Ali Deniz, Kredi Ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaşımız iştirak etti. Düzenlenen panelin açılış konuşmasını yapan  Siret Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Tamer; “Adıyaman’ın sakini olan Hz.Safvân b. Mua’ttal’ın ( ra ) sancaktarlığında mahşerin meydanına yürümek ümidiyle geçen yıl başlattığımız Safvân b. Mua’ttal ( ra ) Günleri projemiz adına bu yıl üç aşamalı etkinlikler düzenlemeye gayret ettik. Etkinliklerimizin ilk aşaması Safvân b. Mua’ttal’ın ( ra ) Gölgesinde İffet temalı, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber yürüttüğümüz kompozisyon yarışması idi. Hamdolsun 60’ı aşkın eser ile bu yarışmayı neticelendirdik. İkinci aşama ise sokaktaki vatandaşımıza mikrofon uzatmak suretiyle Safvân b. Mua’ttal’ı ( ra )  ne kadar tanıyoruz? Sorusu çerçevesinde görsel medya aracılığıyla zihinlerde ve yüreklerde farkındalık oluşturmak idi. Bugün ise 3. aşama olan ve Hz. Safvân’ı (ra)   farklı yönleriyle anlamak amacıyla düzenleyeceğimiz panelimizi gerçekleştiriyor olacağız.” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu ise panelde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek panelin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından panele geçildi. Panele konuşmacı olarak, Safvan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Kadri Çelik, İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Maçin, Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, Şehit Hasan Aydoğdu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hakan Karayılan katıldı.

Panelin bitimiyle beraber  Safvân b. Mua’ttal’ın ( ra ) Gölgesinde İffet temalı kompozisyon yarışmasının ödüllleri sahiplerine takdim edilerek program sonlandırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP