DOLAR 18,2075 0.08%
EURO 18,2635 -0.24%
ALTIN 996,43-0,42
BITCOIN 365533-1,09%
Adıyaman
40°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sağlık Hizmetleri 7. Dönem Mezunlarını Verdi

Sağlık Hizmetleri 7. Dönem Mezunlarını Verdi

ABONE OL
20 Mayıs 2016 15:10
Sağlık Hizmetleri 7. Dönem Mezunlarını Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

thumbnail_Mezuniyet 2015-2016 (20)Adıyaman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 7. Dönem Mezunlarını verdi.

2015-2016 Öğretim Yılı sonunda eğitimlerini tamamlayan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri diploma almaya hak kazanarak düzenlenen törenle mezun oldular.

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi Gençlik Meydanı’nda düzenlenen törene Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Rektör Yardımcısı ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Aydın, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kaya Özer, Adıyaman Sağlık İl Müdürü M. Emin Taş, Halk Sağlığı İl Müdürü Mustafa Kutlu, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ramazan Gürbüz, Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mücahit Çelik, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Tören öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başladı. Öğrencilerin alanda yerlerini almasından sonra saygı duruşu yapılarak İstiklâl Marşı okundu.

Ardından Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü bir konuşma yaptı. Konuşmasında mezunlarla gurur duyduğunu ifade ederek şöyle dedi; “Sizlerin en iyi eğitimi almanız için, uygulamalı, pratik eğitimi almanız için gerekli altyapı ve donanımları oluşturmaya gayret ettik. Bunları yaparken yol arkadaşlarım, akademisyen arkadaşlarım ile sizleri bugüne taşıdık. Emeklerinden dolayı akademisyen arkadaşlarıma, idari çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunların yanında bizlere en büyük desteği veren Sağlık Bakanlığı’na, Sağlık İl Müdürlüğüne ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine teşekkür ederim. Sizleri bugüne getiren ve bize emanet eden ailelerinize de teşekkür ederim. Sevgili öğrenciler, sizlere ailelerinizin yanında bir de nasihat etmek istiyorum, bunu iki senedir mezuniyet törenlerinde yapıyorum. Sağlıklı bir toplumun oluşması için gençlerimizin zamanında evlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Tekrar ediyorum; gençlerimizin erken evlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bunun için ailelerin gereken desteği vermesi gerekiyor. Bizim hocaları olarak siz aile ve gençlerimizden isteğimiz budur. Eğitiminiz boyunca hocalarınızla hemhal oldunuz, sizlere gereken akademik disiplin ve kültürü verdiler. Hayatta sizlere lazım olan bilgiyi verdiler. Burada edindiğiniz bilgilerle yetinmeyiniz. Öğrenmekten vazgeçmeyiniz. Bunun dışında ise sizlerden isteğimiz diğerkâm olmanızdır. Yani karşınızdaki insanları düşünerek, onlara yardım ederek hayatınıza devam etmenizdir. Toplumların gelişmesi buna bağlıdır. Sizleri geleceğin aydınlık günlerine emanet ediyorum. Bahtınız açık olsun. Mezuniyetiniz hayırlı olsun. Allah’a emanet olun.”

Konuşmadan sonra okulu birincilikle bitiren Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Berna Alkan ile birlikte mezuniyet kütüğüne plaka çaktı.

Daha sonra okulu derece ile bitiren öğrencilere plaket ve ödülleri verildi. Okul birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencisi Berna Alkan’a Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, ikincisi Patoloji Laboratuvar Teknikleri Programı öğrencisi Esra Demir’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Aydın, üçüncüsü Optisyenlik Programı öğrencisi Cem Gökmen’e ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz plaket ve ödül verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP