DOLAR 18,1680 -0.12%
EURO 18,2729 -0.2%
ALTIN 997,14-0,35
BITCOIN 361321-1,65%
Adıyaman
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

ABONE OL
9 Haziran 2016 13:39
“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu (3)Türkiye Yeşilay Derneği Adıyaman Şubesi, öğrencileri bağımlılığın zararları konusunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlediği ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ temalı yarışmada dereceye girenler ödüllendirdi.

Türkiye Yeşilay Derneği Adıyaman Şubesi, Resim, Şiir, Kısa Film, Kompozisyon, Karikatür ve Afiş kategorisinde düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Adıyaman Halk eğitim merkezinde Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine, Adıyaman Vali Yardımcısı Onur Kürkçü, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Turhan, ADYÜ Rektör yardımcısı Prof.Dr. Ali Aydın, Yeşilay Cemiyeti Adıyaman il yönetimi, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Adıyaman’ın 8 ilçesindeki okullarda eğitim gören Öğrencilerin yoğun katılım sağladığı yarışmada, 18 öğrenci ödüllerin sahibi oldu.

Günümüzde gençlerin sigara ve alkol gibi birçok farklı kötü alışkanlığının olduğuna işaret ederek bunların giderilmesi noktasında özellikle büyüklere önemli görevler düştüğünü ifade eden Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, öğrencilere alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarının zararlarından bahsetti. Yamalı, Okullarda çocukların kötü alışkanlıklardan korunabilmesi için en önemli faaliyetlerin spor ve kültürel çalışmalar olduğuna dikkat çekti.

 

Buna göre, resim dalında 1’inciliğe Cumhuriyet ilkokulu Şara Altan, 2’nciliğe Fevzi çakmak ilkokulu Münteha Babar ve 3’üncülüğe ise Özel Doruk Okulları Ceren Bolat layık görüldü.

Şiir dalında ise 1’inciliği Borsa İstanbul Yatılı Bölge Ortaokulu Aysu Korkmaz, 2’nciliği 50.Yıl Ortaokulu: Özge İrem Şahin ve 3’üncülüğü ise Biraralık Ortaokulu: Elif Taş kazandı.

Lise öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında Esentepe Anadolu Lisesi Hümeyra Koç 1’inciliğe, Adıyaman Fen Lisesi Sidar Saya 2’nciliğe ve Hüsnü M.Özyeğin Anadolu Lisesi Hilal Kara da 3’üncülüğe layık görüldü.

Karikatür yarışmasında, Altınşehir Anadolu Lisesi Talha Kamış 1’inci, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Merve Alagöz  2’nci, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Ayşe Karakeçi 3’üncü oldu.

Afiş dalında ise 1’inciliği Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi Habib Sivil, 2’nciliği Altınşehir Anadolu Lisesi                         Talha Kamış ve 3’üncülüğü de Fatih Anadolu Lisesi Mert Rahman Karabulut kazandı.

Lise Kısa Film dalında ise 1’inciliği Altınşehir Anadolu lisesi Alican Sakallı, 2’nciliği Hüsnü Özyeğin Anadolu lisesi Hilal Kara 3’üncülüğü de Besni Osman İsot Teknik ve Anadolu  Lisesi Mikail Kaplan kazandı.

1’inci olan eser sahiplerine 600, 2’ncilere 400 ve 3’üncülere ise 200’er lira ödül ve plaket verildi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP