DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4398012,66%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Salman: “0.5 Faiz Esnafımıza Verdiğimiz Bir Nimettir”

Salman: “0.5 Faiz Esnafımıza Verdiğimiz Bir Nimettir”

ABONE OL
20 Kasım 2018 20:04
Salman: “0.5 Faiz Esnafımıza Verdiğimiz Bir Nimettir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafa sağlanan krediler hakkında bilgi aktardı.

salman 05 faiz esnaf 203aa61952c86b51d994

Yaşanan ekonomik sıkıntıların hazineden gelen desteği azalttığını belirten Salman, buna rağmen daha önce verilen kredilerden gelen para ile esnaflara yardımcı olduklarını belirterek şöyle devam etti;

 

“Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi olarak biz Türkiye çapında 1000’e yakın bir esnaf kefaletin olması şu andaki piyasanın daralmasına sebebiyeti bankaların faiz oranlarının yüksek olması. Tabii ki bu arada esnafımızın büyük bir kısmı Esnaf Kefalet Kooperatifi yoğunluk temasıdır. Şu anda 4 aya yakın hazineden veya genel müdürlükten bize para da gelmiyor. Ama geri dönüşlerimiz şu anda ayda 3 milyon 4 milyon geri dönüşlerimiz var. Bu gelen bize müracaat eden esnaf kardeşlerimizin istekleri doğrultusunda kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yalnız şöyle bir şey de arz edeyim. Gün veriyoruz şu anda müracaatlar olduğundan dolayı 1 ay 2 ay içerisinde bu kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Piyasaya baktığımda faiz oranlarının bankalarda uçuk olması sivil toplum örgütlerinin esnafların bu konuda 0.5 faiz ile esnafımıza verdiğimiz bir nimettir. Allah bu konuda hükümetimizin veyahut da yetkililerden razı olsun. Bizler de herhangi bir oran yani yükseltme olmadı. Ama şu bir gerçek şu anda esnaf kefaletler kooperatiflerin olmasından dolayı esnafların hayatta kalmasından dolayı en büyük destek Hazine ve Halk Bankası’nın desteğiyle oluyor. Bunu da şu anda mevcut herhangi bir faiz oranı artışı olmadığından dolayı esnaf kardeşlerimiz gelip de burada şartları tutan kendilerine bir gün veriyoruz müracaatlarını alıyoruz bir ay 2 ay içerisinde dedi temennilerini yerine getiriyoruz. Dolayısıyla piyasaya baktığımızda en düşük faiz oranı esnaf kefalet kooperatiflerinin oluyor. Dolayısıyla bizde gelen kardeşlerimizi boş vermiyoruz bu konuda kendilerine katkıda sağlıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP