DOLAR 18,1699 0.01%
EURO 18,1252 -0.21%
ALTIN 1.014,57-1,12
BITCOIN 375504-4,26%
Adıyaman
31°

AÇIK

04:44

İMSAK'A KALAN SÜRE

Salman: “Seçimden Sonra Taşların Yerine Oturacağını Eminim”

Salman: “Seçimden Sonra Taşların Yerine Oturacağını Eminim”

ABONE OL
11 Aralık 2018 19:47
Salman: “Seçimden Sonra Taşların Yerine Oturacağını Eminim”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafa sağlanan krediler hakkında bilgi aktardı.

salman secimden sonr 4b2dc3c2797a226f8ec0

Başkan Salman Adıyaman’da Ekim, Kasım Aralık aylarında esnafta durgunluk olduğunu ancak sonrasında düzeldiğine değinerek şöyle devam etti;

“Şimdi ilk önce ben bu konuda ben Adıyaman’da 2018 yılının ülkemiz için ülkemizde yaşayan yurttaşlarımızın vatandaşlarımızın önce Cenabı Allah her şeyin hayırlısını can sağlığı nasip etsin. Tabii ki zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye’nin üzerindeki oyunları da biliyoruz. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak bir sivil toplum örgütü olarak daha doğrusu bir esnafı olarak biz bu konularda iyi kötü vatandaş farkında. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte dikkat ederseniz yazın başlarındaki Düşmanların Türkiye’nin üzerinde yaptığı gerek ekonomide olsun gerekse de döviz bazında olsun bir kırılma noktasına geldi. Yavaş yavaş şu anda taşlar oturmaya başladı. 2018 yılının son günlerinde ilk önce ülkemizde birlik ve beraberlik nasip etsin inşallah. 2019’da da bu acıları bu sıkıntıları yaşamayız. Malumunuz dikkat edersiniz Adıyaman’da 11. ayda 12. ayda 1. ayda bir durgunluk oluyor esnafın içerisinde. Ama 4. aydan itibaren piyasalar açılıyor. Şu anda biz de ki esnaf kardeşlerimizin bize gelip de talep ettiklerinde esnaf kefalet kooperatifleri olarak biz yani 0.5 civarına bir kredi sistemimiz var. Biz bu esnaf kardeşlerimizin taleplerini yerine getiriyoruz. Kendilerine bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

Şu anda yaşanan problemlerinin yerel seçimler sonrasında düzeleceğine dikkati çekerek şunları aktardı;

 

“2019 yılının Seçimden sonra taşların yerine oturacağını eminim. Dolayısıyla şu anda dikkat edersiniz gerek ülke bazında olsun havat şartları nezdinde olsun gerekse Adıyaman’ımızdaki bu kış sezonundan dolayı esnaf bir sıkıntı çekiyorsa da biz burada esnaf kefalet kooperatifleri olarak Türkiye genelinde gerek hazineden gelen yardım desteği ile esnafımıza katkı sağlıyoruz. Şu anda bizdeki dosya sayısı günlük olarak 10 kişi 20 kişiye yakın bir dosya alma talebimiz var. Biz bunları önümüzdeki süreçte altyapısını yaptıktan sonra kendileri evrakları getirdiği müddetçe kendilerine belli miktarda talepleri doğrultusunda ne kadar para istiyorlarsa yardımcı oluyoruz. Tabii bunun da şartları var. Geçmiş dönemde sıkıntı kefil durumu var ipotek durumu var ve de esnafın sicili temiz olması gerekiyor ki kredi talebinde verdiğimiz zaman yerine otursun. Şu anda da çok şükür bu gelen kardeşlerimize de esnaf teşkilatı olarak bu teşkilatın içinde bir birey olarak bir vatandaş olarak bir sivil toplum örgütü başkanı olarak elimizden ne geliyorsa katkı sağlıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP