DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4395662,47%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Şampiyon Krosçular ve Spora Destek Olan Minibüsçüler Madalya Aldı

Şampiyon Krosçular ve Spora Destek Olan Minibüsçüler Madalya Aldı

ABONE OL
20 Kasım 2018 19:56
Şampiyon Krosçular ve Spora Destek Olan Minibüsçüler Madalya Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman merkez ve ilçelerdeki 55 Okuldan 310 öğrenci ve sporcunun kıyasıya yarıştığı Okullar Arası Kros yarışmaları sona erdi.

sampiyon kroscular v d8f348c65d3bf9eb1825

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Esentepe TOKİ mevkiinde yapılan yarışmada Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlara A, Genç Erkekler B olmak üzere 6 kategoride yarışan öğrenciler, birincilik için birbirleri ile kıyasıya yarıştı.

 

İl genelindeki 55 Okuldan toplam 310 öğrenci ve sporcunun kıyasıya yarıştığı kros koşuları sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Spor Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen yarışlara katılım oldukça fazla olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müdürü Fikret Keleş:” Gençlerimiz sporda oldukça başarılı bir şekilde kendilerini geliştirmeye başladı. Kızlar, Erkekler ve ferdi olmak üzere 6 kategoride ve farklı mesafelerde koşan gençlerimizin arasından dereceye giren sporcularımız ilimizi temsil etmeye hak kazandı. Ben tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize müsabakalara katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, madalya ve kupa alan sporcularımızı ve okullarımızı kutluyorum” dedi.

 

İl Müdürü Keleş, spor yapan gençlere her zaman destek olunması gerektiğine dikkat çekerek, Esentepe de düzenlenen tüm müsabakalarda sporculara ev sahipliği yaparak örnek bir davranış sergileyen Esentepe Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığı ve personellerine spora katılarından dolayı madalya takdim ederek teşekkür etti.

 

Yıldız Erkekler 3.000 Metre Takım Sıralaması Koşusunda;

 

Yarpuzlu Orta Okulu 23 Puan, Balkar Orta Okulu 29 Puan, Belören Orta Okulu 44 Puan ve Şehit Akif Güleç 89 Puan aldı.

 

Ferdi Sıralaması

 

Samet Uçar- Balkar Orta Okulu, Musa Erdoğan – Belören Orta Okulu, Ahmet Buz – Yarpuzlu Orta Okulu ve Vakkas Efe Fırat – Balkar Orta Okulu elde etti.

 

Yıldız Kızlar 2.000 Metre Takım Sıralaması Koşusunda;

 

Osmangazi Orta Okulu 21 Puan, Kahta Kubilay Orta Okulu 39 Puan, Şehit Akif Güleç Orta Okulu 61 Puan ve Emniyet Orta Okulu 71 Puan aldı.

 

Ferdi Sıralaması

 

Semanur Başkaya – Kubilay Orta Okulu, Ayşenur Aşuk – Mimar Sinan Orta Okulu, Münüre Güler – Osman Gazi Orta Okulu ve Zeynep Sarı – Osman Gazi Orta Okulu elde etti.

 

Genç Kız A 3.000 Metre Takım Sıralaması

 

Adıyaman Spor Lisesi 10 Puan, Fatih MTAL 32 Puan ve Ticaret Lisesi 58 Puan aldı.

 

Ferdi Sıralaması

 

Özlem Şahan – Spor Lisesi, Hülya Yılmaz – Spor Lisesi, Rabia Işık – Spor Lisesi ve Kübra Dokan – Spor Lisesi elde etti.

 

Genç Kız B 2.000 Metre Takım Sıralaması

 

Elif Irmak – Hüsnü Özyegin Anadolu Lisesi, Merve Tüysüz – Tut ÇPL, Gamze Cebe – Tut ÇPL ve Güler Sini – Ticaret Lisesi elde etti.

 

Genç Erkek A Takım Sıralaması 5.000 Metre

 

Spor Lisesi 13 Puan, Anadolu İmam Hatip Lisesi 53 Puan, Sincik CPAL 55 Puan ve Ticaret Lisesi 66 Puan

 

Ferdi Sıralaması

 

Bilal Aktaş – Spor Lisesi, Ahmet Çoşkun M.Husnu Özyigen Lisesi, Bunyamin Dogan – Adıyaman MTAL, İlhan Dogan Spor Lisesi elde etti.

 

Genç Erkek B Ferdi Sıralaması

 

Deniz Çetin – Borsa İstanbul Anadolu Lisesi – Ersin Karakuş Ticaret Lisesi Alican Taşar Ticaret Lisesi ve Ahmet Rıdvan Sevil – Saffan Anadolu İmam Hatip Lisesi elde etti.

Meryem Ana Çeşmesi Eski İşlevselliğine Kavuşturulacak

Adıyaman Belediyesi, eski coğrafi konumunu ve önemini yitirmiş olan ve bulunduğu mevkiden dolayı tehdit altında bulunan Meryem Ana Çeşmesi’ni eski işlevselliğine kavuşturmak için Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararı ile çalışmalara başladı.

Adıyaman’da bulunan tarihi ve kültürel değerlere önem veren Adıyaman Belediyesi, şehir merkezinde bulunan Meryem Ana Çeşmesini yeniden eski işlevselliğine kavuşturmak için kolları sıvadı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından alınan karar gereğince, Varlık Mahallesinde bulunan Meryem Ana Çeşmesi’nin yerinde korunmasının mümkün olmadığına ve bundan dolayı mevcut yerin kuzey kısmında bulunan Hacı Abuzer Baba Türbesi’nin bulunduğu alana taşınması uygun görüldü.

 

Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun resmi kararı sonrası Adıyaman Müze Müdürlüğü denetiminde, Adıyaman Belediyesi tarafından çeşmenin taşları numaralandırılarak söküm işlemi gerçekleştirildi.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer, taşınma işleminin tamamlanmasıyla Meryem Ana Çeşmesi’nin eski işlevselliğine yeniden kavuşturulacağını dile getirerek, “Şanlıurfa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun kararı ile eski coğrafi konumunu yitirmiş olan Meryem Ana Çeşmesi mevcut yerin hemen yakınında bulunan Hacı Abuzer Baba Türbesi’ndeki alana taşınacak. Müze Müdürlüğümüzün denetiminde uygun tekniklerle ve hazırlanan projeye uygun olarak gerçekleştirilen bu nakil sayesinde tarihi çeşme eski işlevselliğine kavuşturulacak. Bu sayede belediyemiz tarafından sivil mimarilerimizden bir tanesi daha tekrar eski ihtişamına kavuşmuş olacak” şeklinde bilgi verildi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP