DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 383517-2,80%
Adıyaman
32°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sav! Kendine Gel, Aklı Başında Davran

Sav! Kendine Gel, Aklı Başında Davran

ABONE OL
19 Mayıs 2008 16:21
Sav! Kendine Gel, Aklı Başında Davran
0

BEĞENDİM

ABONE OL

gaffariizci3Geçtiğimiz gün basında görüntüleri ile yer alan CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın Hac ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile ilgili alaycı sözlerini Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi Başkanı Gaffari İzci, tepki göstererek sözlerin kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

İzci, yaptığı açıklamada CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın bilinçli ve idrakli söylediğine inanmak istemediklerini belirterek,” Bu sözler basit bir şekilde geçiştirilecek sözler değildir. Bu sözleri söyleyen kişinin ana muhalefet partisinin ikinci adamı olması olayın vahametini arttırmaktadır. Dine ve inançlara saygılı olmak demokrasinin ve laikliğin gereğidir.Halka ve inançlara saygı açısından bu sözler yenir yutulur ve kabul edilebilir sözler değildir. İslam Peygamberine, kahvedeki adama hitap eder gibi hitap etmek terbiye ve saygı sınırlarını aşan bir zorlamadır. “dedi.

“Halkçı olduğunu iddia eden, dinlere saygılı olduğunu savunan bir partinin en yetkili ikinci kişisinden bu üslupta bir söz çıkması, herkesten önce kendi partisine büyük ve onulmaz yaralar açar.”diyen İzci,” CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın meclis tutanaklarında da bulunan ve “dine değer vermek, saygı göstermek” söylemleri ile tamamen zıt olan ve Genel Başkanı adeta yalanlayan Önder Sav’ın konuşmasına partinin ne cevap vereceğini merakla bekliyoruz. Ya Genel Başkan Deniz Baykal takiyye yapıyor, ya da bu ikinci adam haddini bilmiyor. Halkın inançlarını içine sindiremeyen birisinin, adında “Halk” olan bir partide yerinin olmaması gerekir. İslam Dininin Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’ alaycı ve dalga geçer şekilde hakaret eden bir insana “aşağılık, haddini bilmez, cahil, akıl ve ferasetten yoksun” gibi ifadelerle hakaret etmek istemeyiz. Kimseye de bunu yakıştırmayız. Ama ne yazık ki, herkes kendine yakışanı yapıyor.Ama Önder Sav’a kendine gelmesini ve aklı başında davranmaya davet ederek bütün halkımızdan özür dilemesini istiyoruz.”şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP