DOLAR 16,5920 0.36%
EURO 17,5758 -0.01%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 343918-2,17%
Adıyaman
29°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Scıentix Stem’ Eğitim Çalıştayı Düzenlendi

‘Scıentix Stem’ Eğitim Çalıştayı Düzenlendi

ABONE OL
28 Eylül 2017 12:51
‘Scıentix Stem’ Eğitim Çalıştayı Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Adıyaman SCIENTİX STEM Eğitim Çalıştayı Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen törenle başladı.

SCIENTIX bas n 3

Çalıştay açılışı, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’nın konuşmasıyla devam etti. Mete Kızılkaya, STEM Eğitiminin öneminden ve Adıyaman’da yapılan STEM projelerinden bahsetti. Katılımcı öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi. İlimizde gerçekleşecek olan bu çalıştayın tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi ve çalıştayın devamının İnovasyon Merkezinde gerçekleşeceğini belirtti.

Daha  sonra konuşan, Scientix Okul Ağı Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdur ve Eğitim Teknolojiler Geliştirme ve Projeler biriminden Scientix Koordinatörü Esra Kayış yapmış oldukları sunumlarda STEM yaklaşımı ve SCIENTIX STEM portalı hakkında bilgi verdiler. Çalıştayın ikinci ve üçüncü gününde ise STEM ile ilgili atölye çalışmalarına ve STEM eğitimi hakkında değerlendirmelere yer verilecek. Çalıştay 26-28 Eylül 2017 arasında çeşitli branşlardan 50 öğretmenin katılımı ile Adıyaman İnovasyon Merkezinde gerçekleşecek.

Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitiminde sorgulamaya, araştırmaya, ürün geliştirmeye, buluş yapmaya dayalı eğitimi Scientix Portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan, öğretmenlere, akademisyenlere, okul yöneticilerine, ailelere ve STEM eğitimi ile ilgilenen tüm kişilere açık bir projedir. Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Scientix Projesine Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 2014 yılından itibaren ulusal destek noktası olarak dâhil olmuştur. Avrupa Komisyonu’nu temsilen Avrupa Okul Ağı (EUN) tarafından yönetilen Scientix Projesi (Avrupa’da fen eğitimi için topluluk projesi) 2009 Aralık ayında başlamış olup, Scientix Projesi web sitesi http://www.scientix.eu/2010 yılı Mayıs ayında kullanıma açılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP