DOLAR 18,1881 -0.06%
EURO 18,2485 0.32%
ALTIN 1.007,91-0,76
BITCOIN 361238-1,60%
Adıyaman
38°

AÇIK

04:50

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şehit Ailelerine Bilgisayar ve Tablet Verildi

Şehit Ailelerine Bilgisayar ve Tablet Verildi

ABONE OL
3 Şubat 2017 13:59
Şehit Ailelerine Bilgisayar ve Tablet Verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahta Kaymakamlığı Bünyesinde Oluşturulan Proje Ekibi Koordinesinde Kahta Şehit Aileleri Derneği Başkanlığınca hazırlanan projenin açılış toplantısında ilçedeki 14 şehit yakınına Kaymakamlık tarafından bilgisayar ve Belediye tarafından birer tablet verildi.

sehit ailelerine bil 13cc642c7372bc75e79b

“Şehit Aileleriyle Çanakkale’de Tarihe Yolculuk” isimli projenin 2016 yılında hazırlanıp Dernekler Daire Başkanlığınca onaylanarak yürürlüğe konulduğu belirtildi. Bu nedenle şehit ailelerinin de katıldığı bir toplantıda projenin tanıtımı yapıldı.

Baraj sahilinde bir tesiste yapılan açılış toplantısına Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Garnizon Komutanı Ali Murat Ayşen, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, İlçe Emniyet Müdürü İlçe Jandarma Komutanı, İlçe merkezi ve köylerinde ikamet etmekte olan çok sayıda şehit yakını katıldı.

Tanıtım programı kapsamında 14 şehit ailesinin öğrenim çağındaki şehit yakınına dizüstü bilgisayar hediye edildi, aynı zamanda Kahta Belediye Başkanlığınca da projenin desteklenmesi amacıyla temin edilen 14 adet tablet de şehit yakınlarına törenle teslim edildi.

Proje kapsamında konuşma yapan Kahta Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ramazan Yetiş, projenin hazırlanması talimatını veren ve Şehit ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilenen Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya ilçedeki tüm şehit aileleri adına teşekkür etti. Projenin hazırlanma amacı hakkında bilgiler verdi.

Kahta Belediyesi Başkanı Abdurrahman Toprak, yaptığı konuşmada, aziz şehitlerin devlete emaneti olan şehit ailelerine ve en iyi şekilde sahip çıkabilmek için ciddi gayret sarf edilmekte olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 

“Biliyorum hepimizin yüreği yaralı.  “ateş de düştüğü yeri yakar.” ama biz yine biliyoruz ki: dinimiz şehitliğe çok büyük önem vermiştir. Bizim inancımızda şehitlik en üstün mertebedir. Şehitler, yüce Allah’ın ve peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuşlar, cennetle müjdelenmişlerdir. Şehitlik, peygamberlikten sonra gelen en büyük rütbedir buna inanıyoruz, bu inancımız acılarımızı dindiriyor, hafifletiyor. Allah hepimize sabır ve dayanma gücü versin ve bir daha asla böyle acılar yaşatmasın”

Şehit ailelerinin sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen ve bu kapsamda bu projenin hazırlanma talimatını veren Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise konuşmasında, “Kutsal vatanımız uğruna toprağa can olmuş aziz şehitlerimizin değerli emanetleriyle beraber olmak bizleri her zaman onurlandırmakta ve mutu etmektedir. Sizlere acınızı hatırlatmak için değil, devletin ve milletin her zaman yanınızda olduğunu göstermek için buradayız. Biz sadece bunu yaşamak, hissetmek ve unutturmamak için buradayız. Son dönemlerde yaşanan olaylar millet olarak hepimizi üzmektedir. İnşallah bu süreçte bitecek. Biz bir ve bütün olduktan sonra bu gafiller bu alçaklar istedikleri emellerine ulaşamayacaklar. Başta sizin evlatlarınız olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.   Ezanımızı susturmayıp, bayrağımızın her yerde dalgalanmaya devam edecek.” dedi.

“Ben hangi zaman döneminde yaşamak isterdim diye kendime sorduğumda şanla şerefle dolu hepimizin büyük bir onur duyduğu Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşı yılarında yaşamak istediğimi fark ediyorum” diyen Kaymakam Kaya, kurtuluş savaşında ve her türlü terör odaklarına karşı verilen mücadelede canlarını veren ecdatların nesli olmaktan onur duyduğunu belirtti.

 

Proje kapsamında 2017 yılı içerisinde 3 ayrı sosyal etkinlik daha gerçekleştirileceğini belirten Kaymakam Kaya, şehit aileleriyle bundan sonraki programlarda ilçenin önemli tarihi ve turistik yerlerinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Şehit ailelerinin öğrenim çağındaki çocuklarına birer dizüstü bilgisayar alındığını belirten Kaymakam Kaya, Kahta Belediye Başkanlığının da projeyi öğrenmesinin ardından destek olmak amacıyla şehit aileleri için tabletler aldığını belirterek, hassasiyetlerinden dolayı Kahta Belediye Başkanına teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP