DOLAR 18,1193 0.15%
EURO 18,2113 0.21%
ALTIN 1.014,73-0,14
BITCOIN 3885251,04%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sincik’in fakir çocukları, kabuklarını Avrupa’da kırıyor

Sincik’in fakir çocukları, kabuklarını Avrupa’da kırıyor

ABONE OL
24 Nisan 2007 21:47
Sincik’in fakir çocukları, kabuklarını Avrupa’da kırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

sincikkabukk(CİHAN)-Avrupa Birliği tarafından desteklenen Okul Ortaklıkları projeleri sıralamasında Türkiye’deki tüm ilçeleri geride bırakarak kabul edilen 14 projeyle ‘Türkiye Birinciliği’ ünvanına sahip olan Sincik ilçesinden öğrenciler, Avrupa Birliğine üye ülkelerin okullarında öğrenim görüyor.

Adıyaman’dan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden kabul edilen ilk Avrupa Birliği Okul Ortaklıkları projesini yürüten Sincik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinden Melike Büyükçelebi, Okan İzi, Songül Şener ve Yasemin Altun, Polonya’nın başkenti Varşova’da bulunan Szkola Podstawowa Nr 53 im. Gen. Mariusza Zaruskiego Okulundaki bir haftalık öğrenimlerini tamamlayarak ilçelerine döndü.

Polonya’da yabancı dil dersleri gören Sincikli öğrenciler, Polonyalı öğrencilere ise Türkçe’deki temel kavramları öğretti. Sincikli öğrenciler, hediye ettikleri tanıtıcı materyaller ve armağanlarla ülkemizin tanıtımını da en etkin biçimde gerçekleştirdi.

Szkola Podstawowa Nr 53 im. Gen. Mariusza Zaruskiego’na gerçekleştirilen proje ziyaretinde Sincik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Mehmet Korkut, Polonyalı Okul Müdürü Jacek Grzybowski ile okul yönetimine yönelik bilgi alışverişinde bulundu.

Avrupa Birliği Projeleri Koordinatörü Engin İlhan tarafından geliştirilen ‘Media, the Key Meeting Place For Everyone in Europe’ (Avrupa’daki Herkes için Kilit Buluşma Noktası, Medya) başlıklı Avrupa Birliği projesi çerçevesinde bugüne kadar Hollanda, Polonya, Portekiz ve Bulgaristan’da proje görüşmelerinde bulunan Sincik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu temsilcileri, Sincik’te düzenledikleri proje toplantılarında ise Avrupalı eğitimcilere ev sahipliği yaptı.

Sincik ilçesinin ‘Türkiye Birinciliği’ derecesi elde etmesini sağlayan projelerin birincisi olan proje kapsamında Sincik Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Hollanda’dan De Nassau VMBO, Polonya’dan Szkola Podstawowa Nr 53 im. Gen. Mariusza Zaruskiego, İspanya’dan IES Ciutat de Balaguer, Portekiz’den Agrupamento De Escolas Carnaxide-Portela Escola B.I. C/ J.I. Sophia De Mello Breyner ve Bulgaristan’dan Mitropolt Andrei Foreign Language School okullarıyla ortak çalışmalar yürütüyor.
    

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP