DOLAR 15,4951 0.09%
EURO 16,1314 0.06%
ALTIN 901,31-0,03
BITCOIN 4700842,12%
Adıyaman
20°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan Star Gazetesine Tepki

Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan Star Gazetesine Tepki

ABONE OL
29 Haziran 2017 14:51
Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan Star Gazetesine Tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan Star Gazetesinin “ Terörün Yeni Finans Kaynağı “ olarak manşetten verilen habere sert tepki geldi.

adiyaman sivil toplu b50ea8d05dc21d4d09f4

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına basın açıklamasını okuyan Platform başkanı Ali Deniz, “Adıyaman STK Platformu Üyesi her bir STK’mız iki gün önce basında yer almış, masa başında hazırlanmış, ısmarlama ve düzmece bir haberden ötürü gerek özel gerekse kurumsal sosyal medya hesaplarımızdan ve basın yoluyla gösterdiğimiz tepkilerle birliğimizi ve dirliğimizi ortaya koyarak hep birlikte Adıyaman’a sahip çıkmaya çalıştık” dedi.

“Adıyamanlılar olarak bizler tütüncüyüz, esnafız, çiftçiyiz, köşkeriz, marangozuz, demirciyiz… Ama asla Adıyaman hiç bir zaman terörün finansmanı, destekçisi olmamıştır olmayacaktır” ifadelerinin yer aldığı açıklamada “bizim şehrimiz kardeşliğin ve beraberliğin simgesidir. Asırlardır Türk’ü, Kürt’ü, Sünni’si  ve Alevi’si birlikte yaşar, hep birlikte güler ve birlikte ağlarız. Biz bir oldukça diri oluruz, bir oldukça büyürüz” denildi.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları platformu adına konuşan Başkan Ali Deniz, “Haberde şehrimizin simgesi haline gelen kesme tütünün kaçak tütün olarak lanse edilmesi ve özellikle Terör örgütüyle anılması bizleri derinden yaralamıştır. Halkımız başlıca geçim kaynaklarından birini kendi çıkarları için feda etmeye çalışan para babalarının ısmarlama haberlerine elbette yenilmeyecektir.Yoksullukla mücadele ederken bulduğu alternatif geçim kaynaklarını kesmeye ve engellemeye çalışmak bu şehre yapılabilecek en büyük yanlıştır” dedi.

Tütün yetiştiricisi hemşerilerimizin alın teri ve göz nuru, akıtarak ürettikleri tütünün bir tek yaprağının vatan hainlerinin eline geçmeyeceğinin dile getiren Deniz, “Adıyamanlıyız, acılarımızı, biçareliğimizi, ırgatlığımızı sarar ve benliğimize çekeriz tütünümüzle. Şehrimizin sanayi ve turizm şehri olması tüter tütünümüzde, yanıbaşımızdaki şehirleri gıptayla izler dururuz, biz de bir gün büyüyecek miyiz diye. Ayrıca, asparagas habere gösterdiğimiz tepkinin aynısını kardeşliğimizi ve birliğimizi bozmaya çalışan her kurum ve gruba da vereceğimizi bildirmek isteriz. Yıllardır birlikte yol aldığımız Adıyaman’ımızın STK olarak yerel ve ulusal sorunlara tepkilerimizi birlikte gösterdik. Dualarımız hep bir oldu. Dirliğimiz bizi güçlü kıldı. Bugün bu birliği ve dirliği baltalamaya çalışan herkes karşısında tek yumruk olmuş Adıyaman STK Platformunu görecektir.” şeklinde konuştu.

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Ali Deniz, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Tütünümüze ve birliğimize karışmayın, fitne tohumları ekerek, bizleri parçalayıp bölerek yutacak emperyal güçlere karşı hep birlikte mücadele edeceğimizi bütün dünya duysun. Devlet büyüklerimize buradan sesleniyoruz. Adıyaman’a sahip çıkın, Adıyaman şer odaklarıyla bir araya getirmek için uğraşanlara karşı durun, Adıyamanlıyı ve Adıyaman’ı yasaklarla kimsesiz bırakmayın. Elbette ki tütün üretimi konusunda yapılacak yasal düzenlemeler olmalıdır; ancak bu düzenlemeler halkın zararına değil faydasına olmalıdır. Bu hususta gerekli hassasiyetin gösterileceği umuduyla hepinize teşekkür eder, saygılar sunarız.”​​​​​​​​​​​​​

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP