DOLAR 17,8875 0.07%
EURO 18,4496 0.07%
ALTIN 1.029,520,00
BITCOIN 4298643,70%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Siyasiler, 5 Nisan Avukatlar Gününü Kutladı

Siyasiler, 5 Nisan Avukatlar Gününü Kutladı

ABONE OL
5 Nisan 2013 11:25
Siyasiler, 5 Nisan Avukatlar Gününü Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ahmetaydn02120AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile Adıyaman milletvekili Salih Fırat, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ile Adıyaman milletvekili Salih Fırat, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, hukukun üstünlüğüne vurgu yaptığı açıklamasında, “Tüm dünyanın en vazgeçilmezi olduğu kadar, ülkemizin de, toplum olarak bizlerin de vazgeçilmezi olan hukukun üstünlüğü en büyük idealimizdir. Bir ülkede gerçek ve anlamlı bir adalet yapısı ve onun tecellisi, vatandaşlarının önceliklerine ve beklentilerine cevap vermesiyle mümkündür. Bunun için, yasaların teminatının her anlamda hissedildiği bir yaşam ve tesis edilen huzur içerisinde daha demokratik, barış ve güvenin var olduğu bir ülkede gerçek ve anlamlı bir adalet yapısı için çaba sarf etmeye devam etmekteyiz. Her şeyden önce hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargı temelinde ve vatandaşının beklentilerine cevap verebilen bir adalet yapısı için AK Parti hükümeti olarak son yıllarda verilen çaba bütün vatandaşlarımızın malumudur. Bu manada özellikle iktidarımız ile ülkemizde gerçekleştirilen yargı reformu hem uluslararası alanda hem de yurt genelinde takdir toplamakta, atılan her adım milletimizin de desteği ile çok daha anlamlı olmaktadır” dedi.
slhfrt02AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ise, yargının kurucu unsuru olan bağımsız savunmayı temsil eden avukatların önemli bir rol üstlendiklerini belirterek, “Yargı makamları nezdinde bireylerin haklarını savunmasının yanında, hukukun üstünlüğü ilkesi ve insan hak ve özgürlüklerinin korunması için, toplumsal değişim ve gelişimlerde sürekli olarak aktif ve ön açıcı bir rol üstlenmişlerdir. Her toplumsal olay ve sorunda olduğu gibi, ülkemizde devam eden çözüm sürecinin sonuca ulaştırılmasında da avukatların ve baroların aktif bir rol üstleneceğinden hiç kuşkum bulunmamaktadır. Bugün, savunma makamını temsil eden avukatların yargılamadaki yetkilerinin ve özlük haklarının istenen düzeyde olmadığının farkındayız. Savunma faaliyetini yürüten avukatların sorunlarının çözüme kavuşturulması için çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP