DOLAR 17,8875 0.07%
EURO 18,4496 0.07%
ALTIN 1.029,520,00
BITCOIN 4298643,70%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sokakta Çalışan Çocukların Sorunları Masaya Yatırıldı

Sokakta Çalışan Çocukların Sorunları Masaya Yatırıldı

ABONE OL
5 Nisan 2013 11:29
Sokakta Çalışan Çocukların Sorunları Masaya Yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

sokak02Vali Mahmut Demirtaş, madde bağımlılığının engellenmesi, bağımlılık kazanmış bireylerin de kurtarılarak topluma kazandırılması noktasında herkese önemli görevler düştüğünü söyledi.

Adıyaman’da, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında “Adıyaman’da Madde Bağımlılığı, Bağımlılıkla Mücadele, Sokakta Çalışan Çocukların Sorunları ve Karşılaşılan Problemler” ile ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıda, sokakta çalışan çocukların sokaktan alınması için çözüm önerileri masaya yatırıldı. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Müdürlüğü ile Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da madde bağımlılığı ile sokakta çalışan çocuklar ile ilgili bir sunum yapıldı.
Adıyaman’da madde bağımlısı ve sokakta çalışan çocukların sorunlarının doğru teşhis edilerek, mutlaka çözülmesi gerektiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Bu sorunu bir an önce çözmemiz gerekiyor. Bunun için bütün kurum ve kuruluşlarımıza büyük görev düşüyor. Çocuklarımızı korumak, onları eğitmek, geleceğe iyi hazırlamak, vatana dürüst ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek hepimizin birinci amacıdır. Çalışmalarımızı da bu amaç doğrultusunda sağlıklı bir şekilde yürütmemiz gerekmektedir” dedi.
Madde bağımlısı ve sokakta çalışan çocukların sorununu tek bir kurumun çözemeyeceğini ve sorunun çözümü için ilimizdeki bütün kamu kurum ve kuruluşların koordinasyon içinde hareket etmesi talimatını da veren Vali Mahmut Demirtaş, “Sokakta çocuklarımızı bekleyen pek çok tehlikeler bulunmaktadır. Konu ile ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları ile anne ve babalara da çok büyük görevler düşmektedir. Onlarında bu anlamda görevlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Çünkü sokaktan evlere ve okullara kazandıracağımız her çocuk topluma sunulmuş bir armağandır” şeklinde konuştu.
Madde bağımlılığının engellenmesi, bağımlılık kazanmış bireylerin de kurtarılarak, topluma kazandırılması noktasında herkese önemli görevler düştüğünü vurgulayan Vali Demirtaş, “Daha sağlıklı nesillerin oluşturduğu bir toplum, ilin ve ülkenin geleceği açısından fevkalade önemlidir. Madde bağımlısı ve sokakta çalışan çocuklar sadece ilimizin değil, ülkemizin bir gerçeğidir. Bu anlamda ilimizde sokakta çalışan çocukların tespit edilerek, çocuğu çalışmaya ve madde bağımlılığına iten sebeplerin araştırılması ve gerekirse İş Kurumu’nca geliştirilebilecek projelerle bu çocukların ebeveynlerine iş imkanı sağlanılması da hedeflerimiz arasında yer almalıdır” dedi.
Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri ile Emniyet Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP