DOLAR 18,1233 0.04%
EURO 18,0552 -0.15%
ALTIN 1.016,41-0,14
BITCOIN 3890660,40%
Adıyaman
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na tepki gösterdi

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na tepki gösterdi

ABONE OL
19 Şubat 2006 15:28
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na tepki gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

emekplatformu,(CİHAN)Adıyaman Emek Platformu üyeleri, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu’na tepki göstererek, sözkonusu tasarılara itiraz etti. Adıyaman Emek Platformu üyesi bir grup Demokrasi Parkı önünde Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu’yla ilgili basın açıklaması yaptı. Düzenlenen basın açıklamasına yalaşık 150 kişi katıldı. Polisin de yoğun güvenlik tedbiri alması ise dikkat çekti. Ellerinde Türk bayrakları bulunan grup zaman zaman sloganlar atarak, yasaya tepkilerini gösterdi. Emek Platformundan bazıları basın açıklamasına çocuklarıyla birlikte geldi.

Adıyaman Emek Platformu adına basın açıklamasını okuyan Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Doğan, TBMM’nin gündeminde olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanun Tasarısı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunundan dolayı ciddi hak kayıpları ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Doğan, “Sözkonusu tasarıya itirazımız var. Bu yasalar, İMF ve Dünya Bankası’nın dayatmaları sonucu getirilmek istenmektedir. Böylece emeklileri sefil duruma düşürecekler. İMF’nin öncelikleri toplumun öncelikleriyle ters düşüyor. Onların tek derdi, Türkiye’den alacaklarını tahsis etmektedir. Bugüne kadar Dünya’da İMF reçetelerini uygulayıp da kurtulan ülke olmamıştır” dedi.

Yasa taslaklarıyla, prim gün sayısını 9 bine çıkarmak istendiğini kaydeden Doğan şöyle devam etti; “Yılda ancak 90 gün çalışabilen bir mevsimlik işçi 9 bin prim gününü ancak 100 yaşında tamamlayabilir. Yeni yasa tasarısı hayatımızı alt üst edecektir.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP